• Rajd 2020

• Sprawozdanie z ,,Rajdu Nocnego”

Dnia 31 września 2020 r. po zakończeniu gry terenowej Pęcice 44 o godzinie 18 my organizatorzy wróciliśmy do szkoły zregenerować siły oraz posilić się przed Rajdem Nocnym. Usiedliśmy w szatni ogrzaliśmy się, gdyż pogoda tego dnia nie dopisywała i cały czas padało. Wyruszyliśmy ze szkoły o godzinie 18.20 i szliśmy w stronę Pęcic. Padał rzęsisty deszcz, lecz panowała miła atmosfera. Grupę prowadzili opiekunowie: pan Tomasz Matuszewski oraz pani Anna Adamczewska. Nad Zalewem w Komorowie około godziny 19.30 zrobiliśmy przystanek na odpoczynek, a także wykonaliśmy grupowe zdjęcie. Pogoda była nie ugięta i cały czas padało, lecz i to nas nie powstrzymało przed dalszą wyprawą. Słuchaliśmy muzyki oraz rozmawialiśmy. W końcu po upływie 1,5 godziny  doszliśmy do Mauzoleum w Pęcicach, gdzie czekała na nas pani Elżbieta Gąsior.

Po krótkiej rozmowie weszliśmy na teren pomnika, gdzie zapaliliśmy biało-czerwone  znicze oraz odmówiliśmy modlitwę za tych, którzy polegli w Pęcicach. Następnie podeszliśmy do pomnika, gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Mimo brzydkiej pogody świetnie się bawiłem zarówno jako organizator Gry Terenowej Pęcice 44, jak i uczestnik Rajdu Nocnego. Idąc w stronę bramy Mauzoleum  rozmawialiśmy o powstaniu Rajdu Pęcickiego, a także jakie pełniliśmy funkcję w historii tego wydarzenia, Szkoda, że był to mój ostatni Rajd Nocny, jak i Gra Terenowa gdyż jestem w ósmej klasie.  Ale przede mną są Rajdy Pęcickie i Rajdy Nocne już w roli absolwenta Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi im. Mikołaja Kopernika.

Uczestnikami Rajdu Nocnego byli również Piotr Pokropek, Jan Kozielski, Julia Kędziora, Julia Michewicz, Hubert Skotkowski i Natalia Wiśniewska i ja Bartłomiej Przygoda uczeń klasy VIIIB.

Bartłomiej Przygoda