Menu

 • Ozoboty 1b

  Dzieci z klasy Ib miały okazję zapoznać się z możliwościami małych Ozobotów. Ozobot to atrakcyjna i bardzo prosta forma nauki programowania dla  najmłodszych.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  29 września, to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Klasa I c , II c i III b zorganizowała obchody pod hasłem Rozczytana Niepodległa w ramach Międzynarodowego projektu Piękna nasza Polska Cała w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

 • Międzynarodowy Dzień Kropki

  17 września w klasie 1c obchodziliśmy nietypowe święto. Okazało się, że nawet kropka ma swój dzień – 15 września. Kropka z książeczki Petera Reynoldsa o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

 • Biegi przełajowe w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

  10 października w Pruszkowie, odbyły się indywidualne biegi przełajowe w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody te odbywały się na szczeblu powiatowym. 

 • UKS Nowa Wieś wygrywa VIII Ogólnopolski Turniej "Warmińska Jesień"

  Od piątku 28.09 nasze zawodniczki brały udział w VIII Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki "Warmińska Jesień" organizowanym przez klub KKS Olsztyn. Pierwszego dnia turnieju nasz zespół po zaciętej walce przegrał 56 - 57 z Widzewem Łódź, ...

 • Turniej o Puchar Burmistrza Wołomina

  W dniach 14 - 16.09 w ramach podpisanej umowy szkoleniowej z klubem Labasket Warszawa nasze zawodniczki wzięły udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Wołomina, który zakończyły na III miejscu.

 • Code Week 2018

  CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem (events). Nasza szkoła zgłosiła 2 działania w ramach tygodnia programowania. Wydarzenia znajdują się na mapie, czyli są wliczone do europejskiego rankingu.

 • CODE WEEK w klasach 3

  EUROPE CODE WEEK w naszej szkole rozpoczęte. Uczniowie klas IIIa i IIIb uczą się programować! Tworzą programy do rozwiązywania problemów oraz interaktywne gry historyjki, którymi mogą dzielić się z innymi.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  W ostatnim tygodniu września uczniowie klas 4-8 na lekcjach matematyki ćwiczyli tabliczkę mnożenia. Codziennie rozwiązywali zadania o coraz większym stopniu trudności, by w piątek 28 września potwierdzić znajomość tabliczki mnożenia rozwiązując najtrudniejsze przykłady.

 • „Zemsta” na... wieszaku

  Uczniowie klasy 7c są pionierami w przenoszeniu lektury... na wieszak. Sposób okazał się skuteczny na tyle, że tematyka utworu, relacje między bohaterami, plan wydarzeń w poszczególnych aktach, charakterystyki bohaterów zawisły na kolorowych wieszakach ...

 • Lapbookowy przegląd Felixa, Neta i Niki

  Uczniowie nie lubią sprawdzania treści lektur poprzez pisanie testów. Rozwiązaniem na czytanie lektur jest samodzielne przygotowanie lapbooka. Uczniowie klasy 6c przygotowali „książkę na kolanach” zawiarającą przegląd świata przedstawionego, tematyki, planu wydarzeń i ciekawostek dotyczących serii „Felix, Net i Nika” Rafała Kosika.

 • Konkursu Plastyczno-Literackiego z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości pn. „ Sto lat dla Polski”

  W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji chcemy zaprosić wszystkich uczniów naszej Szkoły do wzięcia udziału w konkursie na kartkę pocztową z życzeniami dla Polski. Prace składamy do 26.10.2018 r. Informacje dotyczące konkursu dostępne są w Regulaminie. Zachęcamy do udziału. Hanna Młyńska, Jolanta Sabat

 • „Ci, co walczyli za Niepodległą – 15 lat Rajdów Pęcickich”

  1 października odbył się szczególny apel. Został przygotowany przez uczniów klasy 3b GIM. oraz uczniów klas 3a GIM i ósmych, biorących udział w projekcie historyczno-literacko-plastycznym „Ci, co walczyli za Niepodległą – 15 lat Rajdów Pęcickich”.

 • Mityng lekkoatletyczny w Warszawie

  W sobotę 22 września biegacze z naszej szkoły wystartowali z zawodach lekkoatletycznych w Warszawie. Organizatorem imprezy był UKS Gepard Warszawa.

 • KREATYWNE PRZERWY!

  Serdecznie zapraszam uczniów klas 4-8 na warsztaty myślenia wizualnego (Ryślenia) we wtorki na długich przerwach: o 11.30 i 12.35 do sali nr 13.

 • Pływalnia

  Pływanie jest jedną z najlepszych form rozwoju dla młodych organizmów, dlatego w tym roku szkolnym nasza szkoła postanowiła ponownie dać możliwość tego rozwoju swoim uczniom. 

 • XV RAJD PĘCICKI 2018r. - INFORMACJE

  Rajd Pęcicki ku czci poległych w Boju pod Pęcicami – 2 VIII 1944r. 2 października we wtorek o godz.  8.00  prosimy o zebranie się uczestników Rajdu (klasy Gimnazjum i uczniów klas VII i VIII SP)  przed wejściem do szkoły oraz  ustawienie się w pary w obrębie swojej klasy.

 • Obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc 2018

  30 września uczniowie klas 7a, 8b, 8c, 3a gimn wraz z opiekunami p. Hanną Młynską i p. Jolantą Sabat wzięli udział w Marszu Pamięci i rekonstrukcji, żywej lekcji historii podczas Obchodów Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc 2018. 

 • Wyniki tegorocznego Konkursu Literacko-Plastycznego „Ci, co zginęli w walce…”

  Za nami kolejna edycja Konkursu Literacko - Plastycznego „Ci, co zginęli w walce…” pod patronatem Wójta Gminy Michałowice.  Uczestniczyli w nim tradycyjnie uczniowie trzech szkół gminnych - w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi. 

 • Leśniczówka Paryż – miejsce rekreacji, integracji i edukacji

  17 września br. uczniowie klasy IVe i IVb udali się na pierwszą w tym roku jednodniową wycieczkę integracyjną do Leśniczówki Paryż. Opiekunami wycieczki były Panie: Iwona Stephenson, Małgorzata Rec i nasza wychowawczyni Pani Dorota Planeta.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika
  Nowa Wieś, Główna 96, 05-806 Komorów
 • 022 7582605
  tel/fax: +48 22 7582703

Galeria zdjęć