• Rajd 2020

• Informacje dotyczące działań wokół XVII Rajdu Pęcickiego

Informacje dotyczące działań wokół

XVII Rajdu Pęcickiego

Już znamy opiekunów klas, godziny oraz organizację wymarszu!

Rajd Pęcicki ku czci poległych w Boju pod Pęcicami – 2 VIII 1944r.

Przed nami XVII edycja!

2 października w piątek o godz.  8.00  prosimy o zebranie się uczestników Rajdu (klasa VIIA, VIIIA, VIIIB, VIIIC) przed wejściem do szkoły oraz  ustawienie się w pary w obrębie swojej klasy.

• Uczestnicy Rajdu powinni mieć wygodne i nieprzemakalne obuwie

– czas marszu około 3 godzin - oraz  odpowiedni ubiór wierzchni.

• W plecaku powinna się znajdować: kurtka przeciwdeszczowa, drugie śniadanie oraz woda oraz maseczka.
            • Prosimy uczniów o wzięcie karimat do siedzenia podczas uroczystości. Ze względów bezpieczeństwa epidemicznego 1 karimata na dwie oosby.
            • Informujemy uczestników, że podczas Rajdu będziemy gościć delegacje uczniów ze szkół z Michałowic i z Komorowa oraz wyjątkowych gości  - Żołnierzy Powstańców.
            • Transparenty rajdowe zostaną przekazane samorządowi klasowemu przed wyjściem w trasę, gospodarz klasy jest odpowiedzialny za transparent przez czas Rajdu.
            • Podczas Rajdu i uroczystości pod Pomnikiem Mauzoleum prosimy o zachowanie należytej powagi.
            • Każda klasa powinna być zaopatrzona w znicze wedle uznania.
            • Grupy rajdowe będą wychodzić w następującej kolejności pod opieką następujących nauczycieli:

8.16 – klasa VIIIA – B. Wiszniewska, A. Adamczewska

8.17 – klasa VIIIB – A. Pomykała, M. Rec

8.18 -  klasa VIIIC – M. Głażewska, D. Materek

8.19 -  klasa  VIIA -  A. Piotrowska, M. Jasińska

• Opiekunowie grup rajdowych zostaną  zapoznani z trasą Rajdu, oznaczoną przez T. Matuszewskiego.
            • Wszystkie grupy rajdowe spotykają się na drugim śniadaniu nad zalewem w Komorowie około 9.00 (20 minut odpoczynku).
            • Uroczystości  pod Pomnikiem  Mauzoleum w Pęcicach zaczną się nie później jak o godz. 11.00.
            • W drodze powrotnej Pani Dyrektor przewiduje poczęstunek dla wszystkich uczestników Rajdu nad stawem w  Pęcicach.
            • Powrót grup rajdowych autokarami nastąpi około godz. 14.00 - 15.00

- koordynator - T. Matuszewski

Organizatorzy i Współorganizatorzy życzą wszystkim Uczestnikom Rajdu rajdowych wrażeń i udanej lekcji historii.

Podczas Rajdu Pęcickiego zachowane będą procedury bezpieczeństwa w warunkach epidemii.

Uwaga !!!

Uczniowie, uczestniczący w Rajdzie Pęcickim mogą swoim strojem, stylizacją oraz  symbolami (chorągiewki biało - czerwone, opaski biało – czerwone) podkreślić datę 2 października jako dzień zakończenia Powstania Warszawskiego. Mile widziane powstańcze stylizacje!

Gra Terenowa Pęcice’44 rozpocznie się w środę 30 września o godzinie 16.15. Opiekunowie -  Pan Tomasz Matuszewski i Pani Anna Adamczewska zapraszają patrole z klas VII i VIII na godzinę 16.15 przed szkołę. Natomiast Organizatorzy Gry Terenowej

już wcześniej przygotowują stanowiska dla patroli.

Rajd Nocny dla Organizatorów Gry Terenowej Pęcice’44 do Pomnika Mauzoleum w Pęcicach rozpocznie się po  zakończeniu Gry Terenowej pod opieką Pana Tomasza  Matuszewskiego i Pani Anny Adamczewskiej. Zakończony on będzie tradycyjnym spotkaniem  na terenie nekropolii z Panią Elżbietą Gąsior i Panią Beatą Wiszniewską  oraz wspólną modlitwą za Poległych.

Gminny Konkurs Poetycki „Ci, co zginęli w walce…”  w toku! Znamy już laureatów etapu szkolnego. Tegoroczna edycja w kategorii poetyckiej na poziomie gminnym będzie rozstrzygnięta przez niezależną komisję do środy.

W ramach Apelu Pęcickiego we wtorek na godzinach wychowawczych  uczniowie klas VI, VII i VIII obejrzą prezentacje swoich koleżanek, absolwentek gimnazjum.

Klasy VI i VII:

10 – lecie Rajdu Pęcickiego” Małgorzta Jędral (2015 r.  czas: 14.31)

„Bój pod Pęcicami” – Nina Marszałek (2018r. czas: 1.20)

Klasy VIII:

„Orlęta Pęcickie” – Zofia Zaprzał (2018r. czas: 44. 45)

Do zobaczenia na Rajdzie!