• WOŚP 28. Finał

• Podsumowanie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi

W słoneczną niedzielę 12 stycznia 2020 roku odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasza szkoła zagrała w niej po raz dwudziesty. W tym roku  celem WOŚP była zbiórka pieniędzy na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Sztab Zespołu Szkolno-Przedszkolnego został zarejestrowany pod numerem 1028, a funkcję szefa, już po raz kolejny, pełniła Pani Magdalena Sinior, która organizowała i koordynowała pracę wolontariuszy.

Mimo bezwietrznej pogody społeczność szkolna i lokalna „chwyciła wiatr w żagle” i entuzjastycznie włączyła się w akcję WOŚP.

Od samego rana 120. Wolontariuszy ze szkoły kwestowało z puszkami na ulicach Nowej Wsi, Komorowa, Pruszkowa i Warszawy.

O godz. 13.00 sto osób stanęło na starcie Biegu „Policz się z cukrzycą”, którego trasa wynosiła 1000m i prowadziła ulicami Nowej Wsi. Bieg organizowali nauczyciele wychowania fizycznego, a komendę startową wydała Pani Dyrektor Jadwiga Jodłowska. Uczestnikami imprezy byli dorośli i dzieci, ekipy rodzinne i koledzy ze szkolnego boiska. Zwycięzcami zostali: Pan Krzysztof Maszczyński (I miejsce) oraz nasi uczniowie Janek Bigosiński (II miejsce) i Olek Olszak (III miejsce). Otrzymali medale i pamiątkowe koszulki.

Jednak uczestnicy biegu zgodnie podkreślali, że nie chęć rywalizacji, ale gorące serca i umiejętność wspólnej zabawy ich połączyły.

Przecież wszyscy biegli dla Orkiestry!

O godzinie 15.00 Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi  Pani Jadwiga Jodłowska dokonała oficjalnego rozpoczęcia imprezy, witając przybyłych gości: radnych Gminy Michałowice, rodziców, uczniów, absolwentów i pracowników szkoły. Wszystkich zaprosiła do wspólnej zabawy, zachęcała do udziału w licytacji darów oraz w różnorodnych atrakcjach przygotowanych przez uczniów i nauczycieli.

Był śpiew indywidualny i grupowy - w różnych językach, był taniec, pokaz gimnastyki artystycznej pod kierunkiem instruktorki Pani Katarzyny Janoty-Zwolińskiej.

Występy przeplatały się z kolejnymi turami licytacji darów.

Na szkolnej estradzie śpiewały i tańczyły dzieci przedszkolne z grup 0a i 0b, dzieci 5-letnie oraz uczniowie klas IIc, IIIb i IIIc,  które do występu  zostały przygotowane przez swoje wychowawczynie – Panią Małgorzatę. Kwiatkowską, Panią Agnieszkę Kapicę, Panią Sylwię Kondraciuk, Panią Marzenę Kurdziałek, Panią Julitę Michałowską, Panią Annę Włodarczyk, Panią Grażynę Cyrkler i Panią Małgorzatę Chmiel.

Na scenie zagościł również Teatr Tańca OBF, który zaprezentował  pokaz piosenki i tańca dzieci i dorosłych. Szczególny podziw publiczności wzbudził pokaz samby w wykonaniu pięknych tancerek, w barwnych karnawałowych strojach.

Mieliśmy też okazję wysłuchać piosenek - przebojów festiwalowych w wykonaniu solowym i grupowym uczniów i absolwentów naszej szkoły, których do występu przygotowali: Pani Małgorzata Woźniak, Pani Agnieszka Raczyńska-Bigaj, Pan Krzysztof Kwiatkowski.

Podczas tegorocznej imprezy swoje stanowisko miał punkt medyczny AMEDICA, gdzie można było dokonać pomiaru ciśnienia i poziomu cukru.

Na kiermaszu rękodzieła zorganizowanym przez Panią Annę Pomykałę można było nabyć wyroby naszych uczniów, przedszkolaków i „Świetliczaków”. Często odwiedzano stanowisko książek i płyt przygotowane przez Panią Annę Kasprzak.

Jedną z wielu dodatkowych atrakcji tego wieczoru była loteria fantowa, przygotowana przez Panią Hannę Młyńską, ciesząca się, jak co roku, ogromnym powodzeniem.

Pani Małgosia Woźniak i Pani Anna Oleksy wraz z wychowankami zorganizowały akcję „Przygarnij misia” z której dochód również zasilił konto WOŚP.

W szkolnej kawiarence, którą przygotowała Pani Małgorzata Rec wspólnie z rodzicami uczniów kl. 5b, stoły uginały się pod ciężarem wszelkiego rodzaju tortów, ciast, ciasteczek, sałatek i tostów wykonanych i ofiarowanych przez rodziców. Było słodko i pysznie. Smakowało, bo znikało…

Przez cały czas trwania imprezy Pani Dyrektor Jadwiga Jodłowska niestrudzenie, nie szczędząc swoich sił, prowadziła licytację darów przekazanych przez licznych sponsorów. Największym zainteresowaniem cieszyły się t-shirty WOŚP, kubki 28. Finału, torby, plecaki, obuwie sportowe, koszulki z podpisami znanych sportowców. Dzięki osobistemu zaangażowaniu Pani Dyrektor, przy wsparciu Pań wicedyrektor Bożeny Zawistowskiej i Agnieszki Raczyńskiej – Bigaj, Pani Weroniki Łojek-sekretarza szkoły oraz mam z Rady Rodziców Pani Pauliny Nowickiej, Pani Anny Duło-Szczepaniak, Pani Marii Bieleckiej i Pani Magdaleny Różyckiej, z każdą chwilą darów ubywało, natomiast przybywało pieniędzy na zapewnienie najwyższych standardów w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi dyrekcji, wszystkich nauczycieli, pozostałych pracowników szkoły, rodziców, uczniów, absolwentów oraz dzięki hojności darczyńców udało nam się zebrać rekordową kwotę 133 585,03 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy Przewodniczącej Rady Gminy Michałowice Pani Beacie Rycerskiej oraz Radnym Pani Magdalenie Bronisz, Pani Elżbiecie Biczyk, Pani Joannie Chilarskiej, Pani Joannie Kowalczyk i Panu Maciejowi Polarczykowi za udział i wsparcie akcji.

Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją „cegiełkę” do organizacji tego Finału.

Przyjaciele nie zawiedli i tym razem.

Liczymy, że za rok znowu zagramy w największej orkiestrze świata!

Bożena Zawistowska