• Rajd 2020

• Informacje dotyczące działań XVII Rajdu Pęcickiego - Aktualności

Uwaga! zmiana opiekunów klas  i inne informacje

Rajd Pęcicki ku czci poległych w Boju pod Pęcicami – 2 VIII 1944r.

2 października w piątek o godz.  8.00  prosimy o zebranie się uczestników Rajdu (klasa VIIA, VIIIA, VIIIB, VIIIC) przed wejściem do szkoły oraz  ustawienie się w pary w obrębie swojej klasy.

• Uczestnicy Rajdu powinni mieć wygodne i nieprzemakalne obuwie  – czas marszu około 3 godzin - oraz  odpowiedni ubiór wierzchni.
            • W plecaku powinna się  znajdować: kurtka przeciwdeszczowa, drugie śniadanie oraz woda oraz maseczka
            • Informujemy uczestników, że podczas Rajdu będziemy gościć delegacje uczniów ze szkół z Michałowic i z Komorowa oraz wyjątkowych gości  - Żołnierzy Powstańców.
            • Transparenty Rajdowe zostaną przekazane samorządowi klasowemu przed wyjściem w trasę, gospodarz klasy jest odpowiedzialny za transparent przez czas rajdu.
            • Podczas Rajdu i uroczystości pod Pomnikiem Mauzoleum  prosimy o zachowanie należytej powagi.
            • Każda klasa powinna być zaopatrzona w znicze wedle uznania.
            • Grupy rajdowe będą wychodzić w następującej kolejności pod opieką następujących nauczycieli:

8.16 – klasa VIIIA – M. Rec, E. Gąsior

8.17 – klasa VIIIB – A. Pomykała, A. Adamczewska

8.18 -  klasa VIIIC – M. Głażewska, ks. Sebastian Śledziona

8.19 -  klasa  VIIA -  A. Piotrowska, M. Jasińska

• Opiekunowie grup rajdowych zostali  zapoznani z trasą Rajdu, oznaczoną przez   T. Matuszewskiego.
            • Wszystkie grupy rajdowe spotykają się na drugim śniadaniu nad zalewem w Komorowie około 9.00 (20 minut odpoczynku)
            • Uroczystości  pod Pomnikiem  Mauzoleum w Pęcicach zaczną się nie późnie jak o godz. 11.00.
            • W drodze powrotnej Pani Dyrektor przewiduje poczęstunek dla wszystkich uczestników Rajdu nad stawem w  Pęcicach.
            • Powrót grup rajdowych autokarami nastąpi około godz. 14.00 - koordynator T. Matuszewski

Organizatorzy i Współorganizatorzy życzą wszystkim Uczestnikom Rajdu rajdowych wrażeń i udanej lekcji historii.

Podczas Rajdu Pęcickiego zachowane będą procedury bezpieczeństwa w warunkach epidemii.

Uczniowie, uczestniczący w Rajdzie Pęcickim mogą swoim strojem, stylizacją oraz  symbolami (chorągiewki biało - czerwone, opaski biało – czerwone) podkreślić dzień 2 października jako datę zakończenia Powstania Warszawskiego.

Jesteśmy po Grze Terenowej i Rajdzie Nocnym. W Grze Terenowej brało udział 6 patroli. Jeden z patroli był jednoosobowy, dlatego szczególne gratulacje składamy  Nince Modzelewskiej.

Rajd Nocny był bardzo malowniczy i deszczowy, oraz wzruszający. Pod Pomnikiem Mauzoleum było ośmiu Rajdowców w ty cztery dziewczyny.