• WOSP 30. Finał

• Podsumowanie 30. Finału WOSP

30. Finał WOŚP , którego celem jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci , jest już za nami. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi po raz 22 uczestniczył w akcji organizowanej przez Jurka Owsiaka. Szefem sztabu została po raz kolejny Pani Magdalena Sinior. W tym roku działaliśmy podobnie jak w zeszłym ze względu na pandemię i troskę o bezpieczeństwo wszystkich uczestników.  Przed Finałem zostały uruchomione: eSkarbonka, do której każdy chętny mógł dokonać dowolnej wpłaty, mailowa licytacja gadżetów WOŚP m.in. koszulek, kubków, kalendarzy, lalek, kartek z autografami Jurka Owsiaka, breloków, puzzli oraz przedmiotów przekazanych przez sponsorów – obrazów, koszulek i książek, a także voucherów.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i obostrzeń 100 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek WOŚP z wielkim zaangażowaniem. Do szkoły, od godziny 16.00 do późnych godzin wieczornych, zgłaszały się osoby, które wylicytowały  wystawione na sprzedaż przedmioty. Sama Pani Dyrektor Jadwiga Jodłowska wraz z A. Włodarczyk i M. Chmiel przyjmowały wpłaty i wydawały wylicytowane koszulki, obrazy, kalendarze, zegary, książki, vouchery i mnóstwo innych rzeczy. Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Wójt M. Pachecką, radnych Gminy Michałowice, Panią sołtys E. Biczyk innych ważnych gości, którzy zasilili konto WOŚP. Przy wejściu do hali przygotowano fanty zebrane na loterię. W tym roku losy można było kupić w cenie 10zł. We wszystkich działaniach w szkole uczestniczyli nauczyciele i pozostali pracownicy Zespołu. Po godzinie 15, kiedy do szkoły zaczęli powracać wolontariusze, rozpoczęło się liczenie zawartości puszek, które trwało przez wiele godzin. Po podliczeniu wszystkich zebranych pieniędzy okazało się, że w tym roku wspólnym wysiłkiem zebraliśmy kwotę 70 800 zł. (plus obca waluta). Biorąc pod uwagę tegoroczne warunki pandemiczne i atmosferyczne, zebrana suma jest wielkim sukcesem nas wszystkich.

Dziękujemy wszystkim osobom o otwartych sercach, chętnych do pomocy innym, za wsparcie szkoły w szczytnej akcji, bo dzięki wspólnemu wysiłkowi Pani Dyrektor Jadwigi Jodłowskiej, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, wolontariuszy, rodziców i sponsorów, 30. Finał WOŚP okazał się w naszej szkole równie udany jak poprzednie.

Do zobaczenia w 2023 roku.