• Rajd 2021

• Działania

Przygotowania do Rajdu Pęcickiego nabierają tempa. W ramach Obchodów 60 - lecia Szkoły w Nowej Wsi oraz 18. urodzin Rajdu Pęcickiego przedstawimy działania uczniów i nauczycieli, które uświetnią te ważne rocznice:

Do końca tego tygodnia (17 września) uczniowie składają prace konkursowe.  Wtorek  21 września – wystawa prac plastycznych i planowane obrady Komisji Konkursowej w kategorii plastycznej. Koordynator działań związanych  z konkursem – Beata Wiszniewska. Ocena wierszy do 27 września.

Poniedziałek 27 września  - Rekonstrukcja wymarszu Powstańców z Ochoty do Pęcic na podstawie wspomnień uczestników bitwy – uczniowie z Panem Tomaszem Matuszewskim i Panią Anną Adamczewską (opracowanie trasy Tomasz Matuszewski, Elżbieta Gąsior, Anna Adamczewska).

Wtorek 28 września – Apel Pęcicki dla uczniów klas VII i VIII, biorących udział w Rajdzie Pęcickim  - przygotowują uczniowie klasy VIIIA oraz nauczyciele: Elżbieta Gąsior, Beata Wiszniewska, Tomasz Matuszewski, Małgorzata Rec, Anna Adamczewska.

Środa 29 września - Gra Terenowa Pęcice’44 zakończona Rajdem Nocnym – organizatorzy gry, patrole z klas VII i VIII, nauczyciele Tomasz Matuszewski, Anna Adamczewska. Spotkanie  z uczestnikami Rajdu Nocnego przy pomniku  w Pęcicach - Elżbieta Gąsior, Beata Wiszniewska.

Czwartek 30 września – Akcja „Nie zapomnimy” dla klas O-III, IV, V, VI.

Wystawa prac uczniów na dolnym korytarzu szkoły,

koordynator - Małgorzata Rec we współpracy z  wychowawcami klas. Dzień tematyczny dla wszystkich uczniów: „Uwikłani w historię…”- Dzień Stroju Powstańca  w szkole.

Piątek 1 października – Rajd Pęcicki, udział  klas VII i VIII, opiekunowie: wychowawcy nauczyciele.

Uroczystość pod Pomnikiem – Mauzoleum,

rozstrzygnięcie Konkursu Literacko – Plastycznego –  Beata Wiszniewska.

Sobota 2 października – „Śladem Powstańców z Reguł do Pęcic” -

przejście sportowo- historyczne Nordic Walking dla mieszkańców Gminy Michałowice – łącząc pokolenia – koordynator Pani Katarzyna Kabala.

Zapraszamy do wspólnych działań!