• Rajd 2021

• Organizacja XVIII Rajdu Pęcickiego

Rajd Pęcicki ku czci poległych w Boju pod Pęcicami – 2 VIII 1944r.

1 października w piątek o godz.  8.00  prosimy o zebranie się uczestników Rajdu (klasy VII i VIII) przed wejściem do szkoły oraz  ustawienie się w pary w obrębie swojej klasy.

• Uczestnicy Rajdu powinni mieć wygodne i nieprzemakalne obuwie – czas marszu około 3 godzin - oraz  odpowiedni ubiór wierzchni.
            • W plecaku powinna się  znajdować: kurtka przeciwdeszczowa, drugie śniadanie oraz woda.
            • Informujemy uczestników, że podczas Rajdu będziemy gościć delegacje uczniów ze szkół z Michałowic i z Komorowa oraz wyjątkowych gości  - Żołnierzy Powstańców.
            • Transparenty Rajdowe zostaną przekazane samorządowi klasowemu przed wyjściem w trasę, gospodarz klasy jest odpowiedzialny za transparent przez czas rajdu.
            • Podczas Rajdu i uroczystości pod Pomnikiem Mauzoleum prosimy o zachowanie należytej powagi.
            • Każda klasa powinna być zaopatrzona w znicze wedle uznania.
            • Grupy rajdowe będą wychodzić w następującej kolejności pod opieką następujących nauczycieli:

8.12 – klasa VIIC – A. Adamczewska, T. Matuszewski

8.13 – klasa VIIA – J. Gajewska, B. Wiszniewska

8.14 -  klasa VIIIA, VIIIB – A. Piotrowska, A. Baranowska, E. Gąsior

8.15 -  klasa  VIIB -  M. Rec, ksiądz Jan Lech

8.16 – klasa VIID – B. Chwałowska, Jacek Kaczmarek

8.17 – klasa VIIE – M. Wożniak, Dominika Materek

8.18 – klasa VIIID – Sz. Skorupski, B. Jędral

8.19 – klasa VIIIC – K. Maculewicz, H. Młyńska

• Opiekunowie grup rajdowych zostaną  zapoznani z trasą Rajdu,   oznaczoną przez p. T. Matuszewskiego.
            • Wszystkie grupy rajdowe spotykają się na drugim śniadaniu nad zalewem w Komorowie około 9.00 (20 minut odpoczynku)
            • Uroczystości pod Pomnikiem Mauzoleum w Pęcicach zaczną się nie później jak o godz. 11.00.
            • W drodze powrotnej Pani Dyrektor przewiduje poczęstunek dla     wszystkich uczestników Rajdu nad stawem w  Pęcicach.
            •  Powrót grup rajdowych autokarami nastąpi około godz. 14.00 i 15.00 - koordynator T. Matuszewski

Organizatorzy i Współorganizatorzy życzą wszystkim Uczestnikom Rajdu rajdowych wrażeń i udanej lekcji historii.