• WDŻ

• Wychowanie do życie w rodzinie

Wychowanie do życie w rodzinie

Szanowni Państwo,
            od 23 stycznia 2023 r. w klasach IV-VIII rozpoczynamy realizację przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie - 14 godzin zajęć dla klasy. Zajęcia, zgodnie z podstawą programową, będą prowadzone w oparciu o program Wędrując ku dorosłości Teresy Król (programy dla poszczególnych klas oraz podstawa programowa na stronie szkoły w zakładce Uczniowie i Rodzice - ważne informacje - WDŻ).

W związku z koniecznością zaplanowania zajęć w grupach międzyoddziałowych, bardzo proszę rodziców, którzy rezygnują z udziału dziecka w zajęciach, o wypełnienie oświadczenia i złożenie do wychowawcy klasy w dniu 18 stycznia 2023 r. podczas obowiązkowego zebrania.
            Druk oświadczenia dostępny jest na stronie szkoły i w załączniku oraz u wychowawcy podczas zebrania.

Dodatkowe wyjaśnienia:
            1. Przedmiot wychowanie do życia w rodzinie nie jest obowiązkowy dla uczniów.

2. Uczeń niepełnoletni nie bierze udziału w zajęciach, jeżeli jego rodzice zgłoszą dyrektorowi szkoły w formie pisemnej rezygnację z udziału ucznia w zajęciach (załącznik).

3.Uczniowie, których rodzice nie zgłoszą pisemnej rezygnacji z uczestnictwa w zajęciach są zobowiązani do obecności na wszystkich lekcjach.

4. Zajęcia poprowadzą: pani Kinga Maculewicz i pani Elżbieta Zygier.

Harmonogram zajęć:
            - IVABC  wtorek 13.45-14.30 (7 lekcja) E. Zygier
            - VABC  wtorek 14.40-15.25 (8 lekcja) K. Maculewicz
            - VIABC  piątek 12.45-13.30 (6 lekcja) E. Zygier
            - VIIAB  piątek 13.45-14.30 (7 lekcja) K. Maculewicz
            - VIIIABCDE   piątek 14.40-15.25 (8 lekcja) K. Maculewicz

5. Krótkie spotkania dla rodziców uczniów klas IV-VIII z nauczycielami WDŻ, podczas których będzie można wyjaśnić wątpliwości, odbędą się w czasie zebrań w dniu 18 stycznia 2023 r.

Podstawa prawna:
            1.Rozporządzenie MEN z dnia 12 sierpnia 1999 r. w sprawie sposobu nauczania szkolnego oraz zakresu treści dotyczących wiedzy o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, o wartości rodziny, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego 2.Rozporządzenie MEN z dnia 3 kwietnia 2019 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół
            3.Rozporządzenie MEN z 14.02.2017r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej.

Z poważaniem,
            Jadwiga Jodłowska