• Rajd 2022

• Sprawozdanie z Gry Terenowej „Pęcice,44” i Rajdu Nocnego

• Każdego roku Rajdowi Pęcickiemu towarzyszy wiele różnorodnych wydarzeń. Do nich należą również Gra Terenowa „Pęcice’ 44” i Rajd Nocny. Zgodnie z tradycją są to wydarzenia poprzedzające Rajd Pęcicki. Tak było również i tym razem.

We wtorek 27 września w lesie graniczącym z naszą szkołą w Nowej Wsi odbyła się kolejna edycja Gry Terenowej „Pęcice, 44”. Aktywny udział w tym wydarzeniu w roli organizatorów, obserwatorów i zawodników wzięło 40 uczniów naszej szkoły z klas 7 i 8. W rywalizacji uczestniczyło dziesięć dwuosobowych patroli, każdy z nich musiał wykazać się wiedzą historyczną związaną z Bojem pod Pęcicami i Powstaniem Warszawskim, sprawnością fizyczną, umiejętnością udzielania pierwszej pomocy oraz szyfrowania. Opiekę i koordynację nad całością pełnili nauczyciele Szkoły Podstawowej imienia Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi : Anna Adamczewska, Beata Chwałowsko i Tomasz Matuszewski.

Po zakończonej rywalizacji uczniowie organizatorzy pod opieką Anny Adamczewskiej i Tomasza Matuszewskiego wyruszyli na trasę Rajdu Nocnego. W późnych godzinach wieczornych uczestnicy Rajdu Nocnego wraz z Paniami Elżbietą Gąsior i Beatą Wiszniewską pod Pomnikiem Mauzoleum uczcili pamięć poległych.

Znakomitym zakończeniem tego długiego i pełnego wrażeń dnia było spotkanie w pałacu w Pęcicach. Zostaliśmy tam zaproszeni i przywitani przez gospodarzy Fundacji Dwór Polski. W tym zabytkowym miejscu przy herbacie, słodkościach, rozmowach o historii i dźwiękach z patefonu odpoczywaliśmy przed następnymi wydarzeniami.

Zwycięzcami/Laureatami Gry Terenowej Pęcicie 44 w tym roku są :

Miejsce 3 - Mateusz Gorzkowski i Szymon Samarug

Miejsce 2 - Hanna Sawicka i Zofia Sawicka