• Ogłoszenia archiwalne

• GRAMY RAZEM OD 18 LAT XXV Finał WOŚP w Nowej Wsi

• 15 stycznia 2017 roku po raz 18-ty nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki było ratowanie życia dzieci i zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły i całej społeczności lokalnej, zaowocowały rekordową zbiórką na rzecz Orkiestry. Mali i duzi wspólnie od kilku tygodni przygotowywali się na ten wielki dzień. XXV finał rozpoczął się o godz. 15.00 w hali sportowej naszego Zespołu. Obchody finału WOŚP w Zespole otworzyła p. Dyrektor Ewa Dymura, która powitała gości, wśród których znaleźli się Wójt i Radni Gminy Michałowice, przedstawiciele Rady Osiedla Granica, rodzice, przyjaciele szkoły, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły, uczniowie i absolwenci oraz życzyła wszystkim dobrej zabawy. Galę uświetnił bogaty program artystyczny, na który składały się pokazy talentów, liczne konkursy i występy naszych wychowanków. Wzruszający pokaz wokalny zaprezentowały przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Nowej Wsi, z dwiema piosenkami „Siedem reniferów” oraz „Patrzcie na jamniczka”, uświetnionymi ciekawą choreografią, przygotowane przez wychowawców i nauczycielkę muzyki Małgorzatę Gajownik. Kilkukrotnie podczas uroczystości występowały dzieci z zespołu muzycznego „Nuteczki” oraz koła tanecznego prowadzone przez p. Małgorzatę Gajownik, która ponadto zaproponowała wraz z dziećmi udział w wielu zabawach i konkursach tanecznych. Dzieci z klas IV-VI zaprezentowały się w repertuarze wokalnym przygotowanym pod kierunkiem p. Renaty Włodarek. Mieliśmy również okazję posłuchać piosenek w języku angielskim w wykonaniu „Koła piosenki angielskiej” pod kierunkiem p. Agnieszki Bigaj. Uczeń klasy drugiej Janek Bigosiński zachwycił publiczność breakdansowymi akrobacjami, przygotowanymi pod okiem trenera Damiana Sobańskiego. Podczas imprezy mogliśmy również podziwiać grupę taneczną, przygotowaną przez Jarosława Biernata oraz koło taneczne „Tribute to Sinatra” z choreografią M. Gajownik. Publiczność oczarowały występy dziewcząt z sekcji gimnastyki artystycznej Katarzyny Janoty. Ogromne wrażenie wywarł na uczestnikach pokaz Wushu zaprezentowany przez Mistrzów Polski w Sanda. Atrakcji nie brakowało. Dla każdego coś miłego. Tego dnia można było podziwiać a także kupić prace plastyczne, gadżety, upominki, rękodzieło wykonane przez naszych uczniów. Znaczną sumę pieniędzy udało się uzyskać podczas kiermaszu zorganizowanego przez świetlicę szkolną, kucharzy ze szkolnej stołówki, a także uczniów klas I-III. Jak co roku, ogromnym powodzeniem cieszyła się szkolna loteria. Niezwykle ciekawe fanty podarowane przez naszych uczniów, ucieszyły swoich nowych właścicieli i zasiliły konto o kwotę 2808 zł.

Występy przeplatane były licytacją darów otrzymanych od Jurka Owsiaka i sponsorów, prowadzoną przez Panią Dyrektor Ewę Dymurę. Z licytacji uzyskano rekordową do tej pory sumę 8460 zł. Tego dnia działała w szkole kawiarenka, świetnie zaopatrzona w pyszne słodkości i napoje, ofiarowane przez rodziców. Ogromna ilość ciast i ciasteczek a także drobnych przekąsek umilała gościom czas i niespostrzeżenie, grosik do grosza, zasiliła konto Orkiestry o sumę 2808 zł. Pozostałe smakołyki zostały przekazane do świetlicy szkolnej. Autorami sukcesu byli nasi wolontariusze, którzy kwestowali nie tylko na terenie naszej szkoły ale również w całej gminie. Z uśmiechem na ustach, mimo kapryśnej aury, zachęcali do ofiarowania datków na rzecz WOŚP. Dzięki ich staraniom zebrano aż 43072,63 zł. 104 wolontariuszy zbierało pieniądze na terenie Gminy Michałowice, w Pruszkowie i w Warszawie. Największymi rekordzistami wśród wolontariuszy zostali: Zofia Boryszewska która zebrała 1766,36zł, Igor Perliński - 1500,83 zł, Paweł Mioduszewski z kwotą 1171,48 zł , Jan Antoniewicz – 1151,35 zł. Szefowa sztabu pani Magdalena Sinior przekazała w tym roku do sztabu głównego WOŚP rekordową sumę 64309,97zł. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, którzy tak hojnie licytowali dary przekazane przez naszych przyjaciół na rzecz Orkiestry. Na sukces kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym Zespole złożyła się wzorowa współpraca ogromnej rzeszy ludzi. Jak mawiał Winchston Churchill „Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele, tak nielicznym”. Zatem bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie finału – uczniom, pracownikom szkoły, nauczycielom. Dziękujemy: Panu Wójtowi i Radnym Gminy Michałowice, którzy jak co roku, nie tylko zaszczycili naszą akcję swoją obecnością, ale również nie szczędzili grosza na licytacji i zasilając puszki wolontariuszy. Pan wójt Krzysztof Grabek był również fundatorem niezwykle okazałego i jak się później okazało przepysznego tortu, który został wylicytowany przez Przewodniczącą Rady Gminy Michałowice Panią Elżbietę Biczyk. Następnie Pani przewodnicząca poczęstowała tortem wszystkich uczestników Orkiestry w naszej szkole. Serdeczne podziękowania składamy również Pani Agacie Tomaszewskiej- Antoniewicz, Przewodniczącej Rady Rodziców za zaangażowanie i wsparcie naszych działań. Dziękujemy Pani Marcie Łukaszewicz za piękną dekoracje sali gimnastycznej. Rodzicom za wspaniałe zaopatrzenie kawiarenki, ofiarowanie fantów na loterię oraz na licytacje, a przede wszystkim za wsparcie i towarzyszenie nam podczas 18-tego z kolei finału WOŚP w naszej szkole.
            Jesteśmy dumni, że podczas tych 18-u lat mogliśmy przekazać na konto Orkiestry niebagatelną kwotę 552 489,60 zł.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Ewa Dymura
            oraz Rada Rodziców