• Rajd 2019

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice, Absolwenci,

Przyjaciele naszej Szkoły!

Zapraszamy na XVI Rajd Pęcicki we wtorek 1 października.

Pierwsza grupa wychodzi już o 8.15!

W roku 2019 obchodzimy szczególne rocznice:

80 lat temu wybuchła II wojna światowa, a 75 lat temu Powstanie Warszawskie.

Uczniowie szkół z Gminy Michałowice od 15 lat kultywują pamięć tych szczególnych dat dla każdego Polaka. Co roku, od 60. Rocznicy Powstania Warszawskiego, maszerują do Miejsca Pamięci Narodowej, Pomnika - Mauzoleum w Pęcicach.

Rajd Pęcicki ma za zadanie uczcić pamięć tych, którzy zginęli w bitwie Powstania Warszawskiego, pod Pęcicami w dniu  2 sierpnia 1944 roku.

Rajdowi tradycyjnie towarzyszy wiele działań, między innymi  Konkurs Poetycko - Plastyczny  „Ci, co zginęli w walce…”. Uczniowie piszą wiersze i tworzą prace plastyczne upamiętniające Bój pod Pęcicami. Niezależne jury konkursowe na początku przyszłego tygodnia rozstrzygnie, które prace otrzymają nagrodę Wójta Gminy Michałowice.

Społeczność szkolna bierze udział  w plebiscycie uczniów.

Patrole z klas VI – VIII zmagają się podczas Gry Terenowej Pęcice’44, a wielbiciele gier planszowych  konkurują w zaciszu sal lekcyjnych  podczas Turnieju Gry Planszowej Pęcice’44.

Gra Terenowa odbędzie się w czwartek 26 października o godzinie 15.30, jej organizatorzy wezmą udział  w Rajdzie Nocnym.

Turniej Gry Planszowej będzie rozgrywany przez 4 dni od 23 do 26 października.

Zapraszamy wszystkich chętnych do działań i życzymy wszystkim sukcesów!

Bądźcie z nami na Rajdzie!

Organizatorzy:

Elżbieta Gąsior