• WOSP 31. Finał

• Podsumowanie

• 31. Finał WOŚP w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi - podsumowanie

31 Finał WOŚP w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi zapoczątkował bieg „Policz się z cukrzycą”, który odbył się w sobotę 28 stycznia ulicami naszej miejscowości. Na starcie stanęło 101 zawodników (i tu pobiliśmy swój własny rekord), wszyscy dzielnie dobiegli do mety. Pierwsze miejsce zajął absolwent naszej szkoły – Piotr Bors, drugie pan Mariusz Jeż, a trzecie uczeń klasy szóstej - Jan Brenda. Medale i koszulki wręczyła Pani Dyrektor Jadwiga Jodłowska, a dla wszystkich uczestników znalazło się coś słodkiego.

W niedzielę 29 stycznia od rana 120 Wolontariuszy wyruszyło z puszkami, zbierając datki od napotkanych osób w zamian za uśmiech i czerwone serduszko WOŚP. W szkole przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in.:  loterię fantową,  licytację darów, kiermasz rękodzieła, stoisko „Zaadoptuj pluszaka”,  punkt medyczny (badanie stóp dzieci, masaż biurowy, pomiar ciśnienia i poziomu cukru), kawiarenkę, foto-budkę, pokaz baniek mydlanych. Wszystkim zgromadzonym czas umilały występujące na scenie przedszkolaki, uczniowie z klas I-III  oraz prowadzony przez Panią Małgorzatę Woźniak chór REM z pięknie zaprezentowanym koncertem musicalowym „Od ekranu po Broadway”. Całość przeplatana była licytacjami gadżetów WOŚP, koszulek z podpisami Roberta Lewandowskiego i całej drużyny, piłek, maskotek, voucherów, obrazów oraz koszulek i toreb z nowym logo ZSP. Licytację prowadziła Pani Dyrektor wspólnie z Wicedyrektorami. Najwyższą kwotę – 850 zł uzyskano  za koszulkę reprezentacji Polski w piłce nożnej z podpisami całej drużyny. Obraz autorstwa  Pana Jacka Kaczmarka „Cerkiewka łemkowska w Szczawnem Kulasznem k. Komańczy” sprzedano za 500 zł., a naszyjnik - serduszko WOŚP na srebrnym łańcuszku za 600 zł.
            O godzinie 18.00 puściliśmy Światełko do Nieba, a na wszystkich zgromadzonych czekała niespodzianka. Do hali (centrum wydarzeń) wjechał ogromny tort, na którym znajdował się napis: „31. Finał WOŚP – 1 000 000 od ZSP w Nowej Wsi”. W tym roku bowiem przekroczyliśmy kwotę miliona złotych zebraną w trakcie wszystkich finałów, w których nasz Zespół uczestniczył. Pierwsze kawałki tortu pokroiły Pani Dyrektor i Pani Wójt Małgorzata Pachecka, która tego dnia odwiedziła naszą szkołę i wspólnie bawiła się z nami. Wśród gości nie zabrakło również Radnych Gminy Michałowice.

W kawiarence, przy dźwiękach muzyki (również fortepianowej w wykonaniu naszego ucznia), można było zjeść pyszne ciasta  własnego wypieku oraz gofry wypiekane na miejscu prze mamy naszych uczniów.

Szefem sztabu, po raz kolejny, została Pani Magdalena Sinior, która czuwała nad całością prowadzonych działań, ale w szczególności nad liczeniem zgromadzonych pieniędzy.

Podczas 31.Finału WOŚP organizowanego w naszym Zespole, wspólnym wysiłkiem, udało się nam zebrać kwotę 120 000 zł . Słowa podziękowania należą się wszystkim osobom, które przyczyniły się do osiągnięcia tak wspaniałego wyniku: nauczycielom, uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz darczyńcom. Szczególne uznanie kierujemy do Wolontariuszy, którzy do puszek zebrali 71 500 zł.

To był wspaniały Finał, wspólnie graliśmy dla wszystkich - małych i dużych. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy wrażliwi na potrzeby innych i potrafimy czynić dobro.

Z podziękowaniem za zaangażowanie i hojność,
            Organizatorzy 31.Finału WOŚP