• Ogłoszenia aktualne 19/20

• Konkurs „Catching poetry”

Zapraszamy uczniów klas 6-8 Szkoły Podstawowej im M. Kopernika w Nowej Wsi do wzięcia udziału w konkursie szkolnym, propagującym czytanie poezji w języku angielskim: „Catching poetry”.

KONKURS PROPAGUJĄCY CZYTANIE POEZJI

W JĘZYKU ANGIELSKIM „CATCHING POETRY”

1. CELE  PRZEDSIĘWZIĘCIA

1. Propagowanie nauki języków obcych poprzez czytanie poezji.
            2. Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego oraz doskonalenia umiejętności językowych w interesujący dla uczniów sposób.
            3. Prezentacja umiejętności artystycznych i językowych uczniów.
            4. Nauka  etycznego współzawodnictwa.
            5. Stworzenie możliwości rozwijania zainteresowań uczniów.
            6. Umożliwienie realizacji marzeń i ambicji oraz budzenie wiary w siebie.
            7. Promocja aktywności twórczej i artystycznej wśród uczniów.
            8. Kształtowanie postaw czynnego udziału w kulturze.
            9. Doskonalenie umiejętności właściwego wykorzystania technologii IT oraz zasobów Internetu.
            10. Promocja młodych utalentowanych uczniów.

IIINFORMACJE OGÓLNE I WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. Konkurs propagujący czytanie poezji w języku angielskim „Catching poetry”

jest przeznaczony dla uczniów klas 6-8 Szkoły Podstawowej im M. Kopernika w Nowej Wsi. Konkurs jest konkursem szkolnym. Przyznane będą nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia.

1. Prace konkursowe będą w dwóch kategoriach :
            • plakat – ilustracja,
            • prezentacja multimedialna.
            1. Do regulaminu jest dołączona lista utworów, z których należy wybrać wiersz lub tekst piosenki. Można zilustrować tylko wybrany fragment utworu. W przypadku problemów ze znalezieniem tekstu należy zgłosić się do koordynatora konkursu p. A. Piotrowskiej.
              Teksty wierszy oraz słów piosenek będą również udostępnione w szkole.
            2. Uczniowie mają za zadanie wykonać:
              1. plakat – ilustrację do wiersza z listy dołączonej do regulaminu albo
              2. prezentację multimedialną ilustrującą utwór.

Plakat może być wykonany dowolną techniką płaską w formacie minimalnym A3.

Do plakatu należy dołączyć wydrukowany tekst utworu w języku angielskim z podaniem autora i tytułu utworu oraz tłumaczenie tekstu z podaniem autora tłumaczenia, jeśli to możliwe. W przypadku, gdy nie jest dostępne tłumaczenie wiersza należy przetłumaczyć utwór samemu lub z pomocą nauczyciela. Za prawidłowo wykonane samodzielnie tłumaczenie, oddające charakter wiersza i treść uczestnik otrzyma dodatkową ocenę cząstkową - celującą z języka angielskiego. W przypadku tekstów piosenek za ich tłumaczenie nie będzie wystawiona dodatkowa ocena. Plakaty należy podpisać na odwrocie oraz podać tytuł utworu i autora.

Prezentacja multimedialna musi składać się z minimum 6 slajdów ilustrujących utwór z tekstem widocznym na slajdzie. Na slajdach końcowym trzeba zamieścić tekst całego utworu w języku angielskim z podaniem autora i tytułu utworu oraz tłumaczenie tekstu z podaniem autora tłumaczenia (wymagania jak w przypadku plakatów). Prezentacja musi być wykonana jako pokaz slajdów (tryb samo przerzucania slajdów) lub film. Prezentacja musi być podpisana.

1. Do wykonania prezentacji należy używać zdjęć z otwartych zasobów internetowych np. Pixabay, Free Pixels itp. lub zdjęć z własnych zasobów.
            2. Uczestnicy konkursu zgłaszają udział w konkursie do koordynatora konkursu
              osobiście lub za pomocą dziennika elektronicznego Librus.
            3. Prace należy dostarczyć do 12 listopada 2019 (prezentacje na nośniku USB).
            4. Prace będą zaprezentowane w szkole.
            5. Laureatów wyłania szkolne jury, w którego składzie będzie co najmniej dwóch nauczycieli języka angielskiego, co najmniej jeden nauczyciel informatyki oraz nauczyciel plastyki.
            6. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, a zdobywcy I, II, III miejsca i wyróżnień otrzymują nagrody w czasie specjalnego apelu.

III. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

1. Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do podejmowania decyzji w sprawach nie przewidzianych w niniejszym regulaminie.
            2. Wszelkich informacji dotyczących Konkursu udziela Koordynator.

lista_utworów

Regulamin_catching_poetry