• 2018/2019

• V Galowy Koncert Laureatów Gminnego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej SINGING SCHOOLS

V Galowy Koncert Laureatów Gminnego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej SINGING SCHOOLS już za nami!

W piękną wczesnowiosenną sobotę 30 marca w sali multimedialnej Urzędu Gminy w Regułach już od wczesnego ranka trwały przygotowania do galowego koncertu piątej już edycji Gminnego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej SINGING SCHOOLS, aby o godzinie 11.00 Wójt Gminy Michałowice pani Małgorzata Pachecka oraz organizatorki festiwalu ze wszystkich trzech szkół naszej gminy mogły uroczyście powitać uczestników i licznie przybyłą publiczność.

Każdą szkołę reprezentowali na gali zdobywcy I, II i III miejsca w konkursach szkolnych podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Każda ze szkół mogła nominować dodatkowo jeszcze jeden duet lub zespół. W związku z tym na gali mogliśmy wysłuchać maksymalnie dziesięciu najlepszych wykonań z każdej ze szkół.

Na scenie zabrzmiały piękne, różnorodne piosenki. Usłyszeliśmy tradycyjne utwory, ale też ponadczasowe przeboje czy aktualne hity. Między innym usłyszeliśmy Odę do radości czyli hymn Unii Europejskiej, piosenki Beatlesów, Sii, Michaela Jacksona, Celine Dion czy Lenki.

Każdemu występowi na scenie towarzyszyły wyświetlane w tle prezentacje przygotowane przez uczniów liceum w Komorowie pod kierunkiem pani Jolanty Jakubek - nauczycielki j. polskiego oraz wiedzy o kulturze. Prezentacje interesująco dopełniały występy i przybliżały tematykę piosenek.

W tym roku, podobnie jak w minionym, poprosiłyśmy uczniów gimnazjum - dwoje z każdej ze szkół - o współprowadzenie koncertu i zapowiadanie występów. Nikola Zachariasz i Michał Idzikowski bardzo ładnie wywiązali się z powierzonego zadania. Ich zapowiedzi były pogłębione o ciekawe informacje na temat prezentowanych utworów.

Wszystkim występom przysłuchiwało się wnikliwie czteroosobowe Jury pod przewodnictwem pani Wójt, aby dokonać wyboru zdobywców tegorocznych nagród Grand Prix. A kiedy po wysłuchaniu wszystkich wykonań członkowie Jury udali się na obrady, na scenie pojawili się uczniowie naszej szkoły, aby wcielić się w gwiazdy światowej muzyki rozrywkowej. Udało im się rozbawić publiczność do łez wcielając się w członków zespołu Queen, Boney M, Georga Ezrę czy Cher. Brawo dla Julii Perzyny, Marty Przygody, Mai Wesołowskiej Mateusza Michewicza, Dawida Zachariasza i Bartka Senatora!

Ostatnim punktem programu było wręczenie nagród, statuetek oraz dyplomów wszystkim laureatom tegorocznego festiwalu i specjalnych nagród- statuetek Grand Prix ich zdobywcom. Odebrali je z rąk patronki całego przedsięwzięcia pani Wójt Małgorzaty Pacheckiej. W kategorii klas VII-VIII SP i III gimnazjum nagrodę Grand Prix zdobyła reprezentantka naszej szkoły Julia Jeż, której jeszcze raz gratulujemy. Jej wykonanie piosenki „Unstoppable” było brawurowe. Aby poznać wszystkich wykonawców gali i zdobywców statuetek Grand Prix zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej naszej gminy.

To była bardzo mile spędzona marcowa sobota, pełna wrażeń i emocji dla wszystkich uczestników wydarzenia. Dziękujemy naszym uczniom za piękne występy i godne reprezentowanie szkoły. Szczególne podziękowania należą się również Piotrowi Baranowskiemu, Mikołajowi Bigajowi i Maciejowi Kaliniakowi, którzy dbali o nagłośnienie uroczystości i wywiązali się z zadania wspaniale, a także wszystkim wolontariuszom, którzy sprawili, że wszyscy dobrze się bawiliśmy.

Na zakończenie jeszcze raz pozwalamy sobie przypomnieć naszych uczestników koncertu galowego:

KLASY I-III SP:

Hanna Sawicka

Zespół: Kaja Michewicz, Kalina Rumas, Gabriela Srebrowska, Paulina Łata, Zofia Janus

Katarzyna Zapała

KLASY IV-VI: