• Ciekawostki

• Ferie zimowe 2019

W czasie tegorocznych ferii zimowych dzieci z naszej szkoły miały możliwość uczestniczenia w zajęciach zorganizowanych z inicjatywy Pani Dyrektor Jadwigi Jodłowskiej.

Codziennie w pierwszym tygodniu odpoczynku, pod okiem opiekunów: p. B. Ciechomskiej, p. Małgorzaty Chmiel, p. Grażyny Cyrkler, p. Justyny Pietrzak, p. Katarzyny Pniewskiej i p. Jacka Kaczmarka uczniowie atrakcyjnie i ciekawie spędzali czas. Każdy dzień był zaplanowany, można było wziąć udział w zajęciach o charakterze sportowym, plastycznym, kulturalnym i naukowym.

Podczas zajęć plastycznych dzieci uczyły się zdobienia przedmiotów techniką decoupage’u, a także samodzielnie wykonywały kukiełki do przedstawienia "Zaczarowana księżniczka”, które zostało wystawione na zakończenie ferii.

W ramach zajęć sportowych dzieci lepiły bałwana, budowały igloo, wzięły udział w mini turnieju piłki nożnej i niesamowitej bitwie na śnieżki. Zorganizowano też wyjazd na basen KAPRY w Pruszkowie, na którym część uczestników uczyła się pływać, inni doskonalili nabyte już umiejętności pływania.

Dużą atrakcją był "Naukowy karnawał” - warsztaty prowadzone przez Laboratorium Juniora. Podczas zajęć dzieci wykonywały m.in. masę plastyczną podobną do sztucznego śniegu, wybuchowe fajerwerki, a także inne ,,domowe” opady atmosferyczne.

Ciekawym doświadczeniem dla uczniów było też samodzielne tworzenie gier planszowych, a także układanie puzzli, rozwiązywanie łamigłówek i udział w grach i zabawach logicznych.

W ramach promowania zdrowego trybu życia zorganizowano warsztaty kulinarne. Dzieci przygotowywały potrawy ze świeżych owoców i warzyw, które potem wspólnie zjadły.

Na koniec ferii zaplanowano wyjazd do kina na film "Chłopiec z burzy". Opowiadał on historię kilkuletniego chłopca, który opiekował się trójką małych pelikanów. Film wywarł na odbiorcach ogromne wrażenie. Dzieci po spektaklu jeszcze długo wspominały losy bohatera.

Podczas tych pięciu pełnych wrażeń dni uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez szkołę. Nie było tu miejsca na nudę. Czas wspólnie spędzony był dla każdego ciekawy, radosny i bezpieczny.

Bożena Ciechomska