• 2018/2019

• Konkurs „Słodkiego pierniczka”

18 lutego 2019r. w przeddzień 546. rocznicy urodzin wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika odbył się w bibliotece szkolnej konkurs recytatorski wierszy o patronie naszej szkoły. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas IIB, IIC, IIIB, IVA i IVC. Konkurs rozpoczęto od krótkiej informacji o życiu i działalności M. Kopernika przedstawionej przez organizatorkę H. Majkowską i recytacji wiersza ułożonego przez drugą organizatorkę D. Materek, do którego w każdej następnej edycji konkursu dopisywana jest kolejna zwrotka. Jury w składzie: p.dyr. Bogumiła Kukwa, p. M. Rec, p. D. Materek,  p.H. Majkowska miało bardzo trudne zadanie, aby wybrać najpiękniejsze recytacje, gdyż wszyscy uczestnicy konkursu pięknie deklamowali wybrane przez siebie wiersze.

Ostatecznie po burzliwych obradach wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Weronika Wrzos kl. IVA

II miejsce – Zuzanna Brzostek kl. IIB

III miejsce – Milena Olszak kl. IIB

Wyróżnienia:

Matylda Kalisz  kl. IVA (specjalne wyróżnienie za napisany przez siebie wiersz), Hanna Mojecka kl. IVC, Zofia Janus kl. IIC, Kamila Słodkowska kl. IIIB, Alicja Czupryńska kl. IIB. Wszyscy uczestnicy konkursu i słuchający ich występów mieli okazję, zgodnie z tradycją, skosztować słodkich  pierniczków.

Laureaci trzech pierwszych miejsc oraz uczniowie, którzy zostali wyróżnieni w konkursie zostali zaproszeni na Kopernikalia we środę, gdzie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. W. Wrzos, Z. Brzostek i M. Olszak uświetniły apel deklamacjami swoich wierszy.

Hanna Majkowska