• O Projekcie

• Działaj dla klimatu - konkurs rozstrzygnięty

• W maju został przeprowadzony pierwszy konkurs w ramach projektu „Działaj dla klimatu”. Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z Sandgerdi Elementary School z Islandii”.

Tematem konkursu był Ślad węglowy skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych. Organizatorem konkursy była Szkoła Podstawowa nr 1 z Brwinowa. Celem konkursu było zapoznanie uczestników z pojęciem śladu węglowego, uświadomienie jak duża część śladu węglowego jest związana z różnymi obszarami codziennego życia: ogrzewaniem, jazdą samochodem, przelotami, produkcją żywności i towarów przemysłowych, zużyciem prądu itp., uświadomienie, jakie zmiany w moim stylu życia mogą dać największy efekt, dla faktycznej redukcji emisji dwutlenku węgla.

Powołana komisja przez Dyrektora szkoły wybrała trzy najciekawsze prace uczniów, które zostały nagrodzone.

1 miejsce zdobyła Magdalena Sołdek

2 miejsce zdobyła Daria Jastrzębska

3 miejsce zdobyła Klaudia Bachorek

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

Koordynatorzy ZSP w Nowej Wsi