• Nasze działania

• Młody inżynier – zajęcia z LEGO robotyki

• We wtorki w naszej szkole odbywają się zajęcia z LEGO® robotyki - Młody inżynier. Skierowane są dla uczniów klas 4-8. Dzięki projektowi „Laboratoria Przyszłości” na zajęciach uczniowie korzystają z zestawów:

- LEGO® Education SPIKE™ Prime.

- LEGO® Education BicQ Motion Prime Set

- oraz tabletów, które służą im do programowania.

Dzięki tym zestawom uczniowie mają możliwość zbudować robota z wykorzystaniem silnika oraz czujników ruchu, koloru, siły. Następnie zaprogramować polecenia do wykonania, oraz wykonać serię interdyscyplinarnych doświadczeń.

Zajęcia z LEGO® robotyki łączą ze sobą kilka dziedzin. Są to programowanie, konstruowanie, informatyka, automatyka i mechanika. Co ważne, zachęcają uczniów do pracy zespołowej i rozwijają kompetencje STEM, poszukiwane na współczesnym rynku pracy. Poprzez zabawę kształcą umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania rzeczywistych problemów. Poczucie sprawstwa z wykonanego zadania i uśmiech na twarzy uczniów są najlepszą motywacją do dalszych działań.

Jolanta Gajewska