• 2016/2017

• Niezwykły gość w szkole

• W poniedziałek w naszej świetlicy mieliśmy niezwykłego gościa – węża. Na spotkaniu dzieci mogły poznać cechy charakterystyczne gadów i dowiedzieć się w jakim środowisku żyją te zwierzęta oraz jakie mają potrzeby. Temu wydarzeniu towarzyszyły niezwykłe emocje związane z kontaktem z żywym zwierzęciem.

Z okazji Dnia Ziemi, który obchodzony jest na całym świecie dnia 22 kwietnia, dzieci z klas czwartych przygotowały prezentacje o tematyce przyrodniczej dla młodszych kolegów. Uczniowie ze świetlicy zostali zapoznani z takimi tematami jak: „Zagrożone gatunki”, „Las wokół nas” czy „Zanieczyszczenie powietrza”.

Z tej okazji na świetlicy powstała również mapa świata ze zwierzętami charakterystycznym dla poszczególnych kontynentów. W najbliższym czasie uczniowie będą ją uzupełniać w kolejne organizmy.

Kinga Maculewicz