• Regulaminy

• Zespoły przedmiotowe

REGULAMIN ZESPOŁÓW PRZEDMIOTOWYCH

1. W szkole podstawowej istnieją następujące zespoły:
              1. zespół nauczycieli nauczania zintegrowanego;
              2. zespoły przedmiotowe;
              3. zespoły nauczycieli uczących w poszczególnych oddziałach i specjalistów prowadzących zajęcia z uczniami;
              4. zespół wychowawczy;
              5. zespoły ewaluacyjne;
              6. Komisja Stypendialna;
              7. zespół do spraw aktualizacji Statutu Szkoły Podstawowej.
            2. Dyrektor na początku każdego roku szkolnego może tworzyć inne zespoły zadaniowe.
            3. Zespół nauczycieli dyrektor szkoły może powołać na czas określony lub nieokreślony.
            4. Pracą zespołu kieruje przewodniczący powoływany przez dyrektora, na wniosek zespołu. Dyrektor szkoły na wniosek przewodniczącego zespołu może wyznaczyć do realizacji określonego zadania innych nauczycieli, specjalistów i pracowników szkoły. W pracach zespołu mogą brać również udział osoby niebędące pracownikami tej szkoły.
            5. Każdy zespół na początku roku szkolnego określa plan pracy i zadania do realizacji w danym roku szkolnym zgodnie z założeniami planu pracy szkoły. Podsumowanie pracy zespołu odbywa się podczas ostatniego w danym roku szkolnym zebrania rady pedagogicznej.
            6. Nauczyciele danego przedmiotu lub nauczyciele grupy przedmiotów pokrewnych tworzą zespoły przedmiotowe.
            7. Do zadań zespołu przedmiotowego należy w szczególności:
            1. ustalenie zestawu programów nauczania dla danego oddziału oraz jego modyfikowanie w miarę potrzeb;
            2. opracowanie szczegółowych kryteriów oceniania uczniów oraz sposobu badania osiągnięć;
            3. opiniowanie przygotowanych w szkole autorskich programów nauczania;
            4. przygotowanie uczniów do konkursów przedmiotowych wewnętrznych i zewnętrznych;
            5. dzielenie się wiedzą i umiejętnościami w szczególności w zakresie stosowania aktywizujących metod pracy;
            6. analiza sprawdzianów wewnętrznych i egzaminów zewnętrznych, formułowanie wniosków i ich wdrażanie;
            1. Przewodniczącym zespołu nauczycieli nauczania zintegrowanego jest wychowawca klasy III. W skład zespołu wchodzą wychowawcy i nauczyciele uczący w klasach I – III.
            2. Do zadań zespołu nauczycieli nauczania zintegrowanego należy w szczególności:
            3. opiniowanie przygotowanych w szkole autorskich programów nauczania;
            6. analiza sprawdzianów wewnętrznych i zewnętrznych, formułowanie wniosków i ich wdrażanie.
            1. Nauczyciele uczący w danym oddziale klasowym oraz specjaliści prowadzący zajęcia z uczniami tworzą zespół. Przewodniczącym zespołu jest wychowawca klasy, którego zadaniem jest koordynowanie pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów danego oddziału. Zadania zespołu opisane są §7.
            2. Przewodniczącym zespołu wychowawczego jest pedagog lub psycholog szkolny.
            3. Do zadań zespołu wychowawczego należy w szczególności:
              1. tworzenie projektu programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły;
              2. analiza sytuacji wychowawczych w poszczególnych oddziałach;
              3. wspieranie wychowawcy oddziału w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.
            4. Do zadań zespołu ewaluacyjnego należy w szczególności:
            1. diagnozowanie sytuacji wychowawczej i dydaktycznej w szkole;
            2. formułowanie wniosków i sposobów ich wdrażanie.
            1. W skład komisji stypendialnej wchodzą wychowawcy oddziałów. Przewodniczącym zespołu jest pedagog szkolny.
            1. Do zadań komisji stypendialnej należy w szczególności opiniowanie wniosków wychowawców oddziałów o przyznanie stypendiów za wyniki w nauce lub stypendiów za osiągnięcia sportowe oraz ustalenie ich wysokości, zgodnie z Regulaminem Przyznawania i Wypłacania Stypendiów za wyniki w nauce oraz stypendiów za osiągnięcia sportowe dla uczniów szkoły podstawowej, który stanowi odrębny dokument przyjęty uchwałą rady pedagogicznej. Regulamin dostępny jest w bibliotece szkolnej i na stronie szkoły  zspnowawies.edupage.org.

15. Do zadań zespołu do spraw aktualizacji Statutu Szkoły Podstawowej należą:

1. monitorowanie zmian w Dzienniku Ustaw – aktualne Rozporządzenia MEN;
            2. konsultowanie z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców oraz Samorządem Uczniowskim propozycji wprowadzanych zmian wynikających z Rozporządzeń MEN;
            3. wprowadzanie zmian w Statucie Szkoły Podstawowej zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem MEN;
            4. publikowanie i rozpowszechnianie zmian w Statucie Szkoły Podstawowej.