• 2016/2017

• JUDO

• W naszej szkole od 2009 działa Klub Sportowy Judo Victoria, prowadzony przez Panią Ninę Diuve - trener judo I klasy, z III DAN, trzykrotną Mistrzynię Ukrainy w Judo. Zajęcia podzielone są na dwa stopnie zaawansowania – dwa razy w tygodniu trenują młodsze dzieci, dwa razy w tygodniu starsze i walczące w zawodach. Niektóre ambitne jednostki trenują nawet cztery razy w tygodniu.

Wychowankowie klubu – uczniowie naszej szkoły - odnoszą sukcesy na Turniejach judo o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim, zdobywając medale i regularnie plasując się w pierwszej piątce najlepszych zawodników swojej kategorii.

Tylko w ciągu roku szkolnego 2016/2017 zawodnicy brali udział w siedemnastu turniejach o zasięgu powiatowym, ogólnopolskim i międzynarodowym, zdobywając łącznie 53 medale. Wyróżniająca się szóstka zawodników zdobyła łącznie 39 medali. Najbardziej utytułowany zawodnik klubu, Filip Zaremba, w 13-tu startach zdobył łącznie 13 medali, w tym aż siedem złotych. Druga w klasyfikacji, Zuzia Kwietniak, startując 12 razy przywiozła 8 medali, w tym 3 złote.

Ostatni w tym roku szkolnym turniej odbył się 10 czerwca w miejscowości Dąbrowa niedaleko Koszalina. Było to XXI Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Pucharu Polski Młodzików i Młodziczek poświęcony pamięci zmarłej tragicznie polskiej judoczki Ewy Larysy Krause. Klub był reprezentowany przez czworo zawodników, którzy wywalczyli cztery medale – jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe. Medale wręczała nasza srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Atlancie Aneta Szczepańska. Poniżej kilka zdjęć z turnieju.

Również w tym roku kilkoro szczególnie zaangażowanych dzieci pojechało kibicować na Mistrzostwa Europy w Judo, które odbyły się w Hali Torwar w Warszawie. Dzieci wzięły udział w treningu prowadzonym w przerwie mistrzostw przez Pawła Nastulę – mistrza olimpijskiego z Atlanty. Po zakończonym treningu można było zrobić zdjęcie z Mistrzem, z czego oczywiście dzieci skorzystały. Na zdjęciu od lewej: Jędrek Staniszkis, Zuzia Kwietniak, Franek Niebudek, Filip Zaremba i Pani trener. Oczywiście z tyłu stoi Paweł Nastula.

Gratulujemy dzieciom i Pani trener kolejnego udanego sezonu.