"Tędy przeszła Warszawa"

30 września uczniowie klas 7a, 8b, 8c, 3a gimn wraz z opiekunami p. Hanną Młynską i p. Jolantą Sabat wzięli udział w Marszu Pamięci i rekonstrukcji, żywej lekcji historii podczas Obchodów Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc 2018. Szli razem z wypędzonymi warszawiakami podczas Powstania Warszawskiego oraz z tymi, którzy im nieśli pomoc w Pruszkowie.

Ta niezwykle poruszająca inscenizacja odbyła się na terenie dawnego obozu Dulag 121, utworzonego przez Niemców w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego, przy ul. 3 Maja 8A w Pruszkowie.

Do marszu, uczniów przygotowała p. Małgorzata Retkowska - doświadczona rekonstruktorka z Muzeum Dulag 121, czasie warsztatów historycznych, które odbywały się w naszej szkole 6 i 12 września.

Relację na bieżąco prowadziły:
z miejsca wydarzeń: p. J. Sabat i p. A. Pomykała;
na stronie FB: p. M.Głażewska