• Rajd 2022

• APEL PĘCICKI

Kalendarium działań XIX Rajdu Pęcickiego

APEL PĘCICKI

26 września uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w Apelu PęcickimUczniowie z klasy VIIId Michał Jeż i Kamil Gąsowski przedstawili okoliczności Boju pod Pęcicami posiłkując się prezentacją naszej absolwentki Niny Marszałek „Bój pod Pęcicami”.  Uczniowie, przygotowani przez Panią Małgorzatę Woźniak, zaśpiewali cztery piosenki powstańcze:

Antonina Rak, Hanna Mojecka i Jakub Maliszewski - „Dziś idę walczyć mamo”.

Zofia Jura i Hanna Mojecka - „Warszawskie dzieci”

Laura Popowska – „Sanitariuszka Małgorzatka”

Hanna i Zofia Sawickie – „Orzeł Biały”

Następnie wystąpili nauczyciele organizatorzy Rajdu: Pani Beata Wiszniewska przedstawiła laureatów Konkursu „Literacko – plastycznego „Ci, co zginęli w walce…”, Pan Tomasz Matuszewski i Pani Anna Adamczewska zachęcili uczniów do działań w Grze Terenowej Pęcice’44 i Rajdzie Nocnym w dniu 27 września, Pani Małgorzata Rec opowiedziała o efektach akcji „Drzwi do historii” dla klas 0-3 i klas 4-6,  Pani Elżbieta Gąsior przypomniała o organizacji XIX Rajdu Pęcickiego i o zasadach jakie panują w miejscu pamięci narodowej, Pani Jadwiga Jodłowska Dyrektorka Szkoły Podstawowej życzyła wszystkim wspaniałych wrażeń podczas wędrówki, zachęciła do dalszych działań rajdowych.

Apel prowadzili Wiktoria Kujawa i Wiktor Stankiewicz, reżyserzy obrazu i dźwięku to Marcel Mazur i Szymon Kluj. Wymowną oprawę scenograficzną stanowili chłopcy z klasy VIIIB z transparentami Rajdu Pęcickiego.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą patriotyczną postawę.

Elżbieta Gąsior