• Rajd 2022

• Organizacja Rajdu

XIX RAJD  PĘCICKI  2022r. - ORGANIZACJA

Rajd Pęcicki ku czci poległych w Boju pod Pęcicami – 2 VIII 1944r.

29 września w czwartek o godz.  8.00  prosimy o zebranie się uczestników Rajdu (klasy VII i VIII) przed wejściem do szkoły oraz  ustawienie się w pary w obrębie swojej klasy.

• Uczestnicy Rajdu powinni mieć wygodne i nieprzemakalne obuwie – czas marszu około 3 godzin - oraz odpowiedni ubiór wierzchni.
            • W plecaku powinna się znajdować: kurtka przeciwdeszczowa, drugie śniadanie oraz woda.
            • Informujemy uczestników, że podczas Rajdu będziemy gościć delegacje uczniów ze szkół z Michałowic i z Komorowa oraz wyjątkowych gości  - Żołnierzy Powstańców.
            • Transparenty Rajdowe zostaną przekazane samorządowi klasowemu przed wyjściem w trasę, gospodarz klasy jest odpowiedzialny za transparent przez czas rajdu.
            • Podczas Rajdu i uroczystości pod Pomnikiem Mauzoleum prosimy o zachowanie należytej powagi.
            • Każda klasa powinna być zaopatrzona w znicze wedle uznania.
            • Grupy rajdowe będą wychodzić w następującej kolejności pod opieką następujących nauczycieli:

8.15 – klasa VIIIC – A. Adamczewska, T. Matuszewski

8.16 – klasa VIIIB – M. Rec, ksiądz Jan Lech

8.17 -  klasa  VIIIE- M. Wożniak, T. Śmigielski

8.18 – klasa VIIIA – J. Gajewska, A. Bigaj

8.19 – klasa VIIID – B. Chwałowska, B. Jędral

8.20 – klasa VIIA – I. Stephenson, K. Kwiatkowski

8.21 – klasa VIIB – K. Kozłowska-Worwa, B. Wałęka

B. Wiszniewska, E. Gąsior – koordynacja uroczystości pod Pomnikiem Mauzoleum

• Opiekunowie grup rajdowych zostaną  zapoznani z trasą Rajdu, oznaczoną przez T. Matuszewskiego.
            • Wszystkie grupy rajdowe spotykają się na drugim śniadaniu nad zalewem w Komorowie około 9.00 (20 minut odpoczynku)
            • Uroczystości  pod Pomnikiem  Mauzoleum w Pęcicach zaczną się nie później   jak o godz. 11.00.
            • W drodze powrotnej Pani Dyrektor przewiduje poczęstunek dla wszystkich uczestników Rajdu nad stawem w  Pęcicach.
            •  Powrót grup rajdowych autokarami nastąpi około godz. 14.00 i 15.00

- koordynator T. Matuszewski

Organizatorzy i Współorganizatorzy życzą wszystkim Uczestnikom Rajdu rajdowych wrażeń i udanej lekcji historii.