• Półkolonie w szkole

• W naszej szkole zostaną zorganizowane półkolonie dla uczniów klas I-V w terminach: 5-9.07.2021 r. i 12-16.07.2021 r. w godz. 8.00-16.00. Szacowany koszt udziału dziecka w 5 dniach półkolonii wynosi 400-450 zł w zależności od liczy uczestników. W ramach kosztów przewidujemy pełne wyżywienie (śniadanie, obiad), przejazdy autokarem oraz liczne atrakcje.

Na pierwszy tydzień zaplanowano m.in.:

- pobyt w zagrodzie Frajlandia,

- wizyta w gospodarstwie agroturystycznym Natura Wzywa,

- wycieczka do Grodu Wikingów,

- Termy Mszczonów,

- kino - seans tylko dla naszej grupy.

- warsztaty pizzy.

W drugim tygodniu planujemy:

- zabawy i warsztaty w Parku Rozrywki Julianek,

- od ziarenka do bochenka

- Gościniec Wiecha w Kawęczynie,

- gospodarstwo agroturystyczne Julianówka m.in. wyroby serka, wyplatanki mazowieckie,

- Termy Mszczonów,

- kino - seans tylko dla naszej grupy.

Ponieważ są jeszcze wolne miejsca na II turnus, Rodziców chcących, aby ich dziecko wzięło udział w półkoloniach, prosimy o niezwłoczne przesłanie na maila szkolnego szkola@nowawies.pl informacji z oznaczeniem tematu Półkolonie w szkole, podaniem imienia i nazwiska ucznia, klasy oraz terminu półkolonii, którym jesteście Państwo zainteresowani. Są to bardzo ważne informacje, które pozwolą na właściwą organizację wypoczynku, zapewnienie opieki kadry pedagogicznej z naszej szkoły, ustalenie ostatecznej ceny oraz zgłoszenie wypoczynku do Kuratorium.

Następnym krokiem będzie przekazanie Państwu kart kolonijnych do wypełnienia i dokonanie wpłaty jako potwierdzenia udziału dziecka. Półkolonie będą zorganizowane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego, a dzieci uczestniczące w nich muszą być zdrowe i nie mogą przebywać na kwarantannie.

Informujemy również, że półkolonie dla najmłodszych sportowców piłki nożnej (kl. I-III) planuje UKS Nowa Wieś w terminie 12-16.07.2021 r. i 19-23.07.2021 r.

• Tydzień ulgi

• Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Tydzień ulgi”. Od 17 do 28 maja  nie będą odbywały się sprawdziany, odpytywania, rozliczenia za naukę zdalną.  Nauczyciele ograniczą zadawanie prac domowych i skupią się przede wszystkim na bieżącej pracy na lekcji. Mile widziane zajęcia na świeżym powietrzu i w grupach z zachowaniem reżimu sanitarnego.  Chcemy pomóc uczniom w spokojnym wdrażaniu się do trybu nauki stacjonarnej i odbudowaniu wzajemnych relacji rówieśniczych.

Więcej informacji na stronie: https://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi

Certyfikat Tydzien Ulgi

• Ogłoszenie

• Przypominamy, że od poniedziałku 17 maja od godziny 7 rano do piątku 21 maja do godziny 17.00 będą trwały zapisy dzieci, które będą korzystały z opieki przedszkola w lipcu 2021 roku. Prosimy o przestrzeganie terminu składania wniosków z uwagi na konieczność właściwego zaplanowania i organizacji pracy.

• Ogłoszenie

• Informujemy, że zgodnie z terminarzem rekrutacji, 14 maja o godzinie 8.00 na stronie internetowej w zakładce UCZNIOWIE I RODZICE/REKRUTACJA zostanie zamieszczona lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola oraz lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klasy I szkoły podstawowej.

• Piknik naukowy Klimat i my

• Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji pikniku naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W tym roku wydarzenie odbędzie w formule on-line i potrwa od 8 do 15 maja. Hasło przewodnie tegorocznej edycji pikniku to Klimat i my. W programie wydarzenia znalazły się filmy, warsztaty, spotkania, ciekawe eksperymenty i pokazy naukowe.

Więcej informacji o pikniku wraz z programem wydarzenia można znaleźć na stronie. https://liblink.pl/pRWvpxC4fQ

• Konkurs

• Zapraszamy uczniów w wieku od 10 do 15 lat do udziału w konkursie na opowiadanie lub bajkę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsięwzięcie organizuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Termin nadsyłania prac mija 4 czerwca.

Więcej informacji: https://liblink.pl/QhW0sr2QY7

• OGŁOSZENIE

• Nagrody i wyróżnienia za "Wyśpiewajmy wiosnę" będą do odbioru w szkole od środy do piątku 12-14 maja w godzinach 9-11 przy głównym wejściu.

• MAJOWE ŚWIĘTA POLAKÓW

• 1 Maja, Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy .

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi. Polskie barwy narodowe – biel i czerwień są nierozerwalnie związane z walką Polaków o wolność w okresie zaborów. Jest to także czas, kiedy szczególnie pamiętamy o Polonii i Polakach za granicą. Flaga jest znakiem symbolizującym suwerenność państwową lub narodową.

3 maja Święto Konstytucji upamiętnia wydarzenie z 1791 roku, kiedy polski Sejm uchwalił konstytucję. Potwierdził w niej, że wszyscy ludzie są wolni i równi. Polska konstytucja była pierwsza w Europie, a druga na świecie. Było to wydarzenie ogromnej wagi, a dzień 3 maja 1791 r. jest uważany za jeden z najważniejszych w historii Polski.

W naszej szkole każda klasa na godzinie wychowawczej, lekcjach języka polskiego, historii oraz muzyki upamiętniła tak ważne dla każdego Polaka święto. Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne, następnie sprawdzili swoją wiedzę, rozwiązując quiz historyczny oraz czy wykonując prace plastyczne. Starsi uczniowie przywoływali te wydarzenia, czytając na zajęciach utwory patriotyczne.

Również cała społeczność szkolna  obejrzała  materiał dotyczący obchodów Konstytucji w naszej szkole, z ostatnich 4 lat, przygotowany przez panią Magdalenę Głażewską. Następnie przechodząc przez „Konstytucyjny escape room”  uczniowie poprzez zabawę mogli przenieść się do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.