• Konkurs Wiem jak segregować

• Wyniki konkursu

• Wyniki konkursów "Wiem, jak segregować"

Miło nam poinformować, że konkursy „Wiem, jak segregować" realizowane w ramach projektu „Działaj dla klimatu" - inicjatywy podnoszącej świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z Sandgerdi Elementary School z Islandii zostały rozstrzygnięte!

"Konkurs na wykonanie przedmiotu z odpadów przeznaczonych do recyklingu" był przeznaczony dla dzieci z klas "0".  Celem konkursu było zwiększenie wiedzy dzieci na temat zasad prawidłowej segregacji odpadów oraz korzyści płynących z ich segregacji dla środowiska naturalnego oraz zachęcenie uczniów i ich opiekunów do aktywnego wspierania działań związanych z ochroną środowiska. Dzieci z klas „0” uczestniczyli w warsztatach i poszerzali swoją wiedzę na temat odpadów i wykorzystania surowców wtórnych. Zdobytą wiedzę mgli wykorzystać w konkursie.

Komisja dokonała wyboru prac zgodnie z kryteriami zawartymi w regulaminie konkursu.

I miejsce - Maja Żuber

II miejsce - Maurycy Wojnar

III miejsce -   Emilia Mikołajczyk

Wyróżnienie - Maksymilian Długozima

Konkurs na wykonanie plakatu o segregacji odpadów skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Uczniowie mieli przygotować plakat „Wiem, jak segregować”, który zostanie wykorzystany do promowania segregacji w przestrzeni szkolnej gmin biorących udział w projekcie. Praca miała zawierać czytelne informacje na temat poszczególnych frakcji oraz przykładów produktów, które należą do danej grupy, tak aby odbiorca mógł poznać zasady segregacji odpadów i je utrwalić.

Laureatami zostali:

I miejsce  - Lena Krenz

II miejsce – Klara Skórecka

III miejsce – Zofia Podlasińska

Wyróżnienie – Lea Opas

Wyróżnienie – Michalina Mis

Galeria:

Przedmiot z odpadów przeznaczonych do recyklingu - galeria wyróżnionych prac:

Plakat o segregacji odpadów - galeria wyróżnionych prac: