• Gimnazjum 2017/2018

• Byliśmy na Podlasiu…

Dnia 11 czerwca, w poniedziałek, klasa III b oraz IIb, a także gość z klasy IIIa wraz z wychowawczyniami : panią Elżbietą Gąsior i panią Beata Wiszniewską oraz opiekunami: panem Krzysztofem Kwiatkowskim i księdzem Sebastianem Śledzioną wyruszyli na wycieczkę trzydniową  w okolice Supraśla. Celem wyjazdu była integracja międzyklasowa, poznanie uroków Podlasia oraz dobra zabawa.

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie oraz nauczyciele poznawali historię Twierdzy Osowiec, gdzie oprowadzał ich bardzo zabawny i miły pilot, pan Miruś, oraz podziwiali przyrodę Biebrzańskiego Parku Narodowego pod okiem przewodników. Po przybyciu do hotelu Lipowy Most  w sercu Puszczy Knyszyńskiej mogli zjeść kolację i skorzystać z tamtejszych atrakcji m.in. golfa, łucznictwa oraz kąpieli w basenie, która cieszyła się szczególnym powodzeniem. Następnego dnia, zgodnie z planem, odbywały się gry i zabawy zespołowe, które miały na celu umocnienie więzi pomiędzy członkami grupy. Budowanie tratwy, szałasu, rozpalanie ognia i bitwa łucznicza to tylko niektóre z wyzwań, jakie czekały na wycieczkowiczów. Po zakończonych zadaniach czas wolny można było spędzić na wiele sposobów, np. opalając się lub spacerując. Wieczorem odbyła się dyskoteka, podczas której wszyscy dobrze się bawili, a także rywalizowali między sobą w grze w piłkarzyki, bilard oraz ping ponga. Kolejny dzień, zgodnie z planem, przeznaczony był na zwiedzanie Muzeum Ikon w Supraślu, warsztaty w Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa, a także spacer kładką przyrodniczą „Wśród Bagien” w Narwiańskim Parku Narodowym.

Podczas całego wyjazdu wszystkim dokuczały komary, jednak nawet one nie były w stanie popsuć świetnych humorów, jakie mieli uczniowie w trakcie podróży. Według wszystkich uczestników wycieczka była bardzo udana.

Monika Szkiela IIIb