2 października 2017r w naszej szkole odbył się apel profilaktyczny na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie klas IIa i IIIa, pod okiem swoich wychowawców p. Joanny Suchockiej i p. Katarzyny Cieloch, zaprezentowali przedstawienie pt. „Szkoła ruchu drogowego”. Celem apelu było utrwalenie zasad poruszania się po drogach oraz rozwijanie odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych. Dzieci przekazały jak ważne jest stosowanie znaczków odblaskowych, kasków podczas jazdy na rowerze, wrotkach czy rolkach, a także podróżowanie w  fotelikach samochodowych.

Z naszym przedstawieniem udaliśmy się również do grup przedszkolnych.  Nasi młodsi koledzy utrwalali razem z nami wszystkie ważne zasady obowiązujące na drodze oraz dowiedzieli się, co  należy robić, by czuć się na niej bezpiecznie.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji naszego apelu, a w szczególności rodzicom obu klas i wychowawczyniom przedszkolaków, które zaprosiły nas do swoich grup.

Katarzyna Cieloch

Joanna Suchocka