• 2017/2018

• Galowy Koncert Laureatów Gminnego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej SINGING SCHOOLS

Galowy Koncert Laureatów Gminnego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej

SINGING SCHOOLS już za nami!

W sobotę 17 marca w sali multimedialnej Urzędu Gminy w Michałowicach mimo mroźnej, śnieżnej pogody było naprawdę radośnie i gorąco. Już o 8 rano rozpoczęły się przygotowania do galowego koncertu czwartej już edycji Gminnego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej, aby o godzinie 11.00 Wójt Gminy Michałowice p. Krzysztof Grabka, pani Przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Biczyk oraz organizatorki festiwalu mogli uroczyście powitać uczestników i licznie przybyłą publiczność.

Tegoroczna gala różniła się nieco od pozostałych. Każdą szkołę reprezentowali na niej zdobywcy I, II i III miejsca w konkursie szkolnym podzielonym na trzy kategorie wiekowe i  w związku z tym na gali wysłuchaliśmy dziewięciu najlepszych wykonań z każdej ze szkół.

Każdemu  występowi na scenie towarzyszyły wyświetlane w tle prezentacje przygotowane przez uczniów liceum w Komorowie pod kierunkiem pani Jolanty Jakubek - nauczycielki j. polskiego i zajęć filmowych. Prezentacje bardzo ładnie dopełniały występy i przybliżały tematykę piosenek i mamy nadzieję, że staną się stałym punktem następnych edycji festiwalu.

Nowością tegorocznej edycji było też powołanie niezależnego od szkół Jury w celu przyznania nagród Grand Prix za najlepszy występ i wrażenie artystyczne podczas gali. Ta formuła  zyskała uznanie wśród zgromadzonej publiczności i mamy nadzieję ją kontynuować. Miło nam poinformować, że dwie na trzy przyznane nagrody Grand Prix otrzymali uczniowie z naszej szkoły - Jakub Maliszewski w kategorii klas I-III SP oraz Zofia Zaprzał w najstarszej kategorii wiekowej. W składzie Jury zasiedli p. Elżbieta Biczyk, p. Roman Żuchowski (kierownik referatu kultury i spraw społecznych w Urzędzie Gminy) oraz p. Agnieszka Majewska ( pracownik Urzędu Gminy).

W tym roku poprosiłyśmy też uczniów gimnazjum - dwoje z każdej ze szkół - o współprowadzenie koncertu i zapowiadanie występów. Chcemy, aby festiwal angażował jak największą liczbę uczniów i był dla nich miejscem zdobywania doświadczeń w występach publicznych. Nikola Zachariasz i Piotr Baranowski bardzo ładnie wywiązali się z powierzonego zadania. Ich zapowiedzi były pogłębione o ciekawe informacje na temat prezentowanych utworów.

Utwory wyśpiewane podczas koncertu były bardzo zróżnicowane. Występy najmłodszych uczestników przenosiły nas często w świat bajek i fantazji. Usłyszeliśmy między innymi przeboje z filmu Zwierzogród oraz Król Lew oraz piosenki z klasycznego repertuaru dziecięcego. Pojawiły się zabawne stroje i inscenizacje. Największym hitem okazała się piosenka wspomnianego już  Kuby Maliszewskiego z repertuaru Shakin Stevens’a Give me your heart tonight.

Wykonawcy z klas IV-VI zaprezentowali już poważniejsze piosenki- głównie światowe przeboje. Usłyszeliśmy utwory z repertuaru Adele, Sii, Eda Sheerana, Davida Guetty czy wciąż pamiętanej Abby. Największe uznanie zyskało wykonanie przez Justynę Brzeźną ze szkoły w Komorowie piosenki Not about angels  z repertuaru Birdy.

Występy najstarszych uczestników festiwalu były najbardziej różnorodne. Marianna Kalinowska z gimnazjum w Komorowie zaprezentowała na przykład samodzielnie napisaną i skomponowaną piosenkę, a występ Zosi Zaprzał był właściwie muzycznym monodramem pokazującym obok nieprzeciętnych możliwości wokalnych również nieprzeciętne umiejętności aktorskie i został wyróżniony przyznaniem  nagrody Grand Prix. Wszystkie interpretacje w tej kategorii wiekowej cechował już wysoki stopień dojrzałości i jakości wykonania. Pięknie zabrzmiały piosenki z filmu Piękna i Bestia oraz z filmu Pocahontas , piosenka z repertuaru Amy Winehouse czy  Eda Sheerana.

Nie sposób nie wspomnieć również  o części rozrywkowej gali, która miała miejsce już po wszystkich prezentacjach laureatów, w czasie obrad Jury. Uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Oli Piotrowskiej przygotowali dla wszystkich niespodziankę  i wcielili się w gwiazdy muzyki pop świetnie je parodiując. Brawa dla Kingi Szular za nowe wcielenie Katy Perry, dla Dawida Zachariasza za kreację Charliego Putha,  dla Mateusza Michewicza za Jamesa Blunta, dla Magdy Lis za Jennifer Lopez oraz dla Marty Przygody i Julki Perzyny za dziewczyny z Little Mix.

Ostatnim punktem programu było wręczenie nagród, statuetek oraz dyplomów wszystkim laureatom tegorocznego festiwalu i specjalnych nagród- statuetek Grand Prix ich zdobywcom. Odebrali je z rąk patrona całego przedsięwzięcia pana Wójta Krzysztofa Grabki.

To była bardzo mile spędzona marcowa sobota, pełna wrażeń i emocji dla wszystkich uczestników wydarzenia. Dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie szkoły.

Szczególne podziękowania składamy również Gronu Dyrektorskiemu  za pomoc i wsparcie udzielane na wszystkich etapach naszych poczynań.

A na zakończenie rzecz najważniejsza -  przypomnienie  głównych bohaterów uroczystości, czyli  laureatów IV Gminnego Festiwalu Piosenki  Anglojęzycznej SINGING SCHOOLS  z naszej szkoły:

KLASY I-III SP

JAKUB MALISZEWSKI - NAGRODA GRAND PRIX