Kto by nie chciał polecieć w podróż kosmiczną i obejrzeć z bliska Słońce i planety Układu Słonecznego?

Dzięki filmowi "Sekrety kartonowej rakiety" uczniowie klasy IIe wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Zygier oraz p. psycholog Olgą Wiśniewską wzięli udział w wyjątkowej podróży. Razem z głównymi bohaterami filmu edukacyjnego poznaliśmy planety Układu Słonecznego.Po skończonym seansie zwiedziliśmy Planetarium Centrum Nauki Kopernik oraz zobaczyliśmy interaktywną wystawę pt. "Ziemia". Mogliśmy przekonać się jak złożonym przedsięwzięciem jest misja kosmiczna oraz jak pracujące na orbicie okołoziemskiej teleskopy prognozują pogodę, obserwują wegetacje roślin czy sprawdzają stan atmosfery. Na koniec podziwialiśmy kolekcje meteorytów.

Za kilka miesięcy planujemy powrócić do Centrum Nauki Kopernik tym razem na wystawy stałe, by zgłębiać świat nauki.

Ela Zygier