Menu

Aktualności 2017/2018

 

28 czerwca dzieci z naszego przedszkola miały możliwość wysłuchania ciekawych informacji na temat zawodu ratownika medycznego. Wszyscy obejrzeliśmy ambulans od środka w którym kryło się mnóstwo ciekawych sprzętów i narzędzi. Przedszkolaki otrzymały drobne upominki od Pana Michała a na koniec wysłuchaliśmy sygnalizację dźwiękową karetki.

Bardzo dziękujemy Panu Michałowi Zabłockiemu za poświęcony czas i zorganizowanie spotkania dla naszych dzieci.

       

 

**************************************************************************************

26 czerwca nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi. Dzieci zapoznały się z pracą strażaka, obejrzały sprzęt i wóz starażacki a na koniec miały możliwość wypróbowania sprzętu gaśniczego.

Serdecznie dziękujemy Panu Sławomirowi Gorzkowskiemu - tacie Bartusia, za poświęcony czas i zorganizowanie zajęć dla naszych dzieci.

    

****************************************************************************************

25 czerwca przywitaliśmy lato z zagadkami i łamigłówkami matematycznymi. Każda grupa otrzymała zadania z którymi świetnie sobie poradziła. Słoneczka pakowały małą Zosię na wakacje i musiały wybrać tylko ubranka letnie, które zapakowały do walizki. Biedronki wybrały się z małym Wojtusiem do sklepu z lodami i przeliczały gałki lodów jakie zamowiła rodzina. Natomiast Smerfy układały słowa z sylab związanych z latem. Rozwiązywaliśmy również wiele zagadek i zadań matematycznych. Dzieci otrzymały karty pracy do wykonania w swoich grupach, a każdy przedszkolak za poprawną odpowiedź otrzymał lodową pieczątkę na rączkę.

    

****************************************************************************************

23 czerwca w Nadarzynie odbyła się Spartakiada Przedszkolaków. Nasze przedszkole dzielnie reprezentowało 10 dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci brały udział w konkurencjach indywidualnych a także grupowych. W konkurecji indywidualnej - "kręgle" - pierwsze miejsce zajął Hubert Błoński. Serdecznie gratulujemy. Wszystkie przedszkolaki spisały się na medal dając z siebie wszystko. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale oraz pamiątkowe kubki a nasze przedszkole otrzymało sprzęt sportowy. 

****************************************************************************************

20 czerwca gościliśmy grupę teatralną Krak-Art, która przedstawiła bajkę pt."O Rybaku i Złotej Rybce". Wszyscy dobrze znamy historię wiecznie niezadowolonej i chciwej żony biednego rybaka. Mimo, iż rybka spełniała jej życzenia, ciągle chciała więcej i więcej.... aż została ukarana i nadal żyła w nędzy i biedzie ze swoim mężem. Teatrzyk był bardzo pouczający a dzieci tradycyjnie mogły wziąć udział w przedstawieniu, wcielając się w role aktorów.

   

****************************************************************************************

Dnia 5 czerwca dzieci z grup "Żabki" i "Skrzaty" pojechały na wycieczke z okazji Dnia Dziecka do Nadarzynie.

Czekało tam na nich wiele atracji, m.in. konkurencje sportowe, poszukiwanie skarbu, gra w kręgle, zabawy z chustą, jazda na kucykach i wiele innych. Dzieci spędziły fantastyczny dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

 

***************************************************************************************

18 czerwca w grupie Biedronki pożegnaliśmy mijający rok szkolny. Każde dziecko z osobna otrzymało gratulacje od wychowawczyń, pamiątkowy dyplom oraz medal z wizerunkiem biedroneczki.

***************************************************************************************

15 czerwca odbyło się zakończenie roku przedszkolnego 2017/2018. Dzieci otrzymały dyplomy oraz Smerfne medale za całoroczną pracę. W tym dniu zorganizowaliśmy przedszkolną dyskotekę. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy i świetnie się bawiliśmy.

  

Tego samego dnia w grupie Biedronki gościliśmy Panią Annę Wilczewską - mamę Michała, która przeczytała dzieciom jedną z niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek. Już teraz wszyscy wiemy dlaczego mamy problem z odnalezieniem par skarpetek po wypraniu - one po prostu uciekają w dziurze pod pralką i mają wiele niesamowitych przygód :)

Bardzo dziękujemy Pani Annie za poświęcony czas i zapraszamy innych Rodziców do czytania naszym dzieciom.

 

****************************************************************************************

8 czerwca wyjechaliśmy na wycieczkę jednodniową do Wioski Pod Kogutem. Dzieci miały możliwość zwiedzenia mini ZOO, namiotów indiańskich TIPI oraz skansenu maszyn rolniczych. Przewodnik przygotował również gry i animacje na świeżym powietrzu. Dzieci zjadły pyszną zupę pomidorową oraz kiełbaski z ogniska przygotowane na miejscu. Przedszkolaki własnoręcznie wykonały różnież masło ze śmietany, który miały możliwość skosztować z miejscowym chlebem. Uczestniczyliśmy również w ciekawych zajęciach "Pióro i jajo". W czasie wolnym dzieci mogły skorzystać z placu zabaw. Wszyscy bawiliśmy się doskonale i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.

          

**************************************************************************************

6 czerwca odbył się Przedszkolny Dzień Sportu. Po uroczystym rozpoczęciu i ślubowaniu zawodników, każda grupa wzieła udział w czterech konkurencjach:

- torze przeszkód,

- strzałach na bramkę,

- rzucie do celu,

- biegu na 25m.

Stacje zostały podzielone na kategorię 3 oraz 4-latków. Wszystkie dzieci niesamowicie się starały i wyniki były bardzo zbliżone. Ostatecznie rozdaliśmy 24 nagrody wraz z medalami i dyplomami. Dzieci, którym nie udało się zająć miejsca na podium otrzymały pamiątkowy dyplom za udział w zawodach. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie i czekamy na kolejną edycję już za rok.

Bardzo dziękujemy Pani Beacie Chwałowskiej, która prowadzi gimnastykę korekcyjną w naszym przedszkolu. Pani Beata zapewniła stopery oraz służyła pomocną dłonia podczas trwania zawodów.

            

***************************************************************************************

30 maja wyjście na przedszkolny plac zabaw urozmaicone zostało puszczaniem baniek mydlanych oraz możliwością rysowania kredą na kostce. Dzieci miały mnóstwo zabawy i radości. Plac został udekorowany kolorowymi, pomysłowymi rysunkami przedszkolaków. Bardzo dziękujemy Pani Michewicz - mamie Dominika, która zakupiła kredę oraz bańki i dostarczyła je do przedszkola.

       

   

Tego samego dnia, po podwieczorku w grupie Biedronki odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci wraz z wychowawczyniami wykonały sorbety truskawkowo - bananowe z dodatkiem zdrowszego od cukru, syropu z agawy. Nie trudno się domyśleć, że deser wszystkim dzieciom bardzo smakował :) Wiele dzieci otrzymało pyszną dokładkę.

     

Zaraz po śniadaniu w grupie smerfy gościliśmy babcię Alicji Morawskiej, która przeczytała dzieciom bajkę pt."Basia i pieniądze". Bajeczka odpowiedziała na wiele nurtujących dzieci pytań: Dlaczego bankomat wydaje pieniądze?, Dlaczego musimy płacić pieniążkami w kasie?, Co to znaczy "gratis" oraz dlaczego nie można kupić wszystkich zabawek z supermarketowych półek?. Dziękujemy bardzo babci Alicji za poświęcony czas i zapraszamy innych Rodziców do czytania naszym przedszkolakom.

   

****************************************************************************************

29 maja z okazji zbliżającego się święta wszystkich dzieci, Rodzice przygotowali teatrzyk pt."Królewna Śnieżka - na wesoło". Przebrania aktorów były bardzo pomysłowe, niektóre przedszkolaki nie poznały swoich Rodziców. Występ udał się rewelacyjne, a dzieci nie kryły zadowolenia z oglądania swoich najbliższych. Bajka opowiadała o dobrze znanej wszystkim królewnie, która miała wiele ciekawych i śmiesznych przygód. Finalnie nie Śnieżka, a zła macocha otruła się własnoręcznie przygotowanym jabłkiem a księżniczka jak to zwykle w bajkach bywa, żyła długo i szczęśliwie z odnalezionym królewiczem. Przedstawienie zwieńczył wspólny taniec w którym uczestniczyły również przedszkolaki.

   

Tego samego dnia gościliśmy Pana Marcina Michewicz - tatę Dominika, który przeczytał dzieciom z grupy smerfy dwie książeczki: "Nasze pojazdy" oraz "O bohaterskim krawczyku". Wizyty Rodziców są zawsze bardzo miłym wydarzeniem w każdej grupie, przedszkolaki w wielkim skupieniu wysłuchały opowiadań. Dziękujemy Panu Marcinowi za poświęcony czas i zapraszamy innych Rodziców do czytania naszym dzieciom.

   

***************************************************************************************

28 maja w grupie Biedronki odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci przygotowały dla swoich Rodziców przedstawienie pt."W naszym zoo". Oprócz pięknie wyrecytowanych wierszy, śpiewu połączonego z tańcem, przedszkolaki wystawiły również inscenizację wiersza J.Brzechwy pt."Żuk".
Rodzice tradycyjnie obdarowani zostali własnoręcznie wykonanymi przez przedszkolaki upominkami.
Na koniec uroczystości wszyscy dzielili się swoimi wrażeniami i częstowali owocami oraz pysznymi wypiekami przygotowanymi przez naszych niezastąpionych biedronkowych Rodziców :).

     ****************************************************************************************

25 maja odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie Słoneczka. Dzieci przygotowały wiersze, piosenki oraz własnoręcznie wykonane upominki dla swoich Rodziców. Wszyscy obecni byli zachwyceni występem. Na koniec spotkania Rodzice przygotowali słodko-owocowy poczęstunek.

23 maja rozstrzygnięty został konkurs "Moj ulubiony bohater z książki". Z trzynastu pomysłowych prac, jury wyłoniło trzy miejsca I, cztery miejsca II, trzy miejsca III oraz trzy nagrody za udział w konkursie. Podczas głosowania jury brało pod uwagę przede wszystkim samodzielność oraz trud włożony w wykonanie pracy przez dzieci.

  

****************************************************************************************

22 maja w grupie Smerfy odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci z niecierpliwością i wielkim przejęciem czekały na swoich najważniejszych gości. Dla swoich Rodziców przygotowały piękne przedstawienie pt."Kochamy Was". Recytowały wesołe wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły z wielką energią i zaangażowaniem. Bardzo dziękujemy za przygotowanie muzyczne p. Małgorzacie Gajownik oraz p. Agnieszce Bigaj za przygotowanie teatrzyku w języku angielskim pt. "The frog family". Rodzice podziękowali swoim pociechom za piękne i wzruszające piosenki, tańce i recytacje oraz ich trud - gromkimi brawami i całusami. Ten dzień nasi szczególni Goście zapamiętają na długo. Przedszkolaki wręczyły swoim Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. 

Bardzo dziękujemy Rodzicom z grupy Smerfy za obecność i przygotowanie słodko-owocowego przyjęcia. Dziękujemy!

       

****************************************************************************************

18 maja przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach pt."Mobilne Planetarium". W pierwszej części Pan Krzysztof opowiedział dzieciom jak wygląda i z czego zbudowana jest rakieta kosmiczna. Opisał także wygląd astronauty oraz przedstawił narzędzia oraz jedzenie jakie znajduje się w rakiecie kosmicznej. Było także wiele informacji dotyczących kosmosu, gdzie się znajduję, dlaczego nie możemy tam polecieć helikopterem lub balonem zasilanym ciepłym powietrzem. Na koniec zajęć każde dziecko mogło wypróbować prowizoryczną przygotowaną przez Pana Krzysztofa wyrzutnie rakiet. Ta część, rzecz jasna, cieszyła się największym zainteresowaniem :) Po warsztatach każda z grup wzieła udział w zajęciach z zakresu astronomii, które odbyły się wewnątrz magicznego namiotu w którym wyświetlona została prezentacja. Dzieci były zachwycone i w wielkim skupieniu oglądały słońce, planety a zwłaszcza mgławice i gwiazdozbiory, które układały się w ciekawe kształty.

     

***************************************************************************************

17 maja grupę Smerfy odwiedziłą Pani Dorota Auguściak, która przeczytała wiersz J.Tuwima pt."Rzepka". Dzieci wysłuchały go z wielkim zainteresowaniem. Opowiadały na zadawane pytania z ogromnym entuzjazmem! Pani Dorota podkreśliła, że należy jeść warzywa i owoce aby być zdrowym, wesołym i silnym.

  

Tego samego dnia dzieci z grupy Słoneczka wraz z wychowawczyniami zasiały zioła: mielise, mięte, bazylie, tymianek oraz koper. Doniczki zostały przeniesione do sali przedszkolnej a przedszkolaki obiecały podlewać swoje roślinki.

  

****************************************************************************************

W oddziale przedszkolnym odbył się konkurs plastyczny pt. "Mój ulubiony zdrowy posiłek". Dzieci pod opieką swoich rodziców przygotowały piękne prace. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były wykonane starannie, pomyslowo oraz z dużym zaangażowaniem. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

**************************************************************************************

16 maja dzieci z  oddziału przedszkolnego wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie "Piosenki o Warszawie", zorganizowanym przez Gminne Przedszkole w Michałowicach pod patronatem Wójta Gminy Michałowice. Dzieci zajęły I miejsce  śpiewając  piękną wiązankę "Dziś idę walczyć mamo..." . Gratulujemy!!!

**************************************************************************************

8 maja dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę do Grodziska Mazowieckiego na spektakl "Kraina Lodu". Dzieci mogły uczestniczyć we wspaniałym przedstawieniu, gdzie z zaciekawieniem oglądały przygody Anny,Elzy i Olafa. Efekty świetlne i dźwiękowe oraz wspaniała gra aktorów,  sprawiły że  dzieci z wielkim skupieniem i zaciekawieniem oglądły przedstawienie.

***************************************************************************************

16 maja nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wraz z dobrze wszystkim dzieciom znaną Panią Dorotą. Przedszkolaki powtórzyły wiadomości z zakresu ogólnopojętego zdrowego stylu życia. Mianowicie:

- znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia,

- wartości odżywczych warzyw, owoców oraz produktów pełnoziarnistych

- zasad stosownego ubierania się do pogody,

- dbania o higienę osobistą,

- pozytywnego nastawienia do siebie oraz innych.

Dzieci otrzymały pamiątkowe kolorowanki oraz drobne upominki, a na koniec zajęć obiecały częściej sięgać po warzywa podczas posiłków.

   

************************************************************************************************************

15 maja grupa Smerfy odwiedziła Gminną Bibiotekę w Nowej Wsi. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z bibioteką. Dzieci zwiedziły placówkę i z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Szczególną uwagę przykuł dział dla najmłodszych. Dowiedzialy się również w jaki sposób dbamy o książki. Nie zabrakło głośnego czytania. Pani Sylwia przeczytała wiersz J.Brzechwy "Na straganie", którego dzieci wysłuchały w dużym skupieniu. Zwieńczeniem spotkania była praca plastyczna. W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki wręczyły prowadzącej pęk świeżej rzodkiewki. W zamian, dzieci poczęstowane zostały przepyszną, zdrową marchewką. Żegnając się zapewniły, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami by zapisać się do biblioteki i wypożyczać książeczki.

     

************************************************************************************************************

11 maja do naszego przedszkola przyjechało Studio Małych Form Teatralnych z Krakowa z przedstawieniem pt."Smocza legenda". Dzieci poznały historię kapryśnej królewny i dzielnego szewczyka, który uratował miejscową ludność przed legendarnym Smokiem. Przedszkolaki mogły brać czynny udział w przestawieniu za co nagradzane były gromkimi brawami. Cała historia zakończyła się pomyślnie a szewczyk i królewna żyli długo, długo i szczęśliwie.

  
  

***************************************************************************************

10 maja grupa Biedronki wzieła udział w lekcji bibiotecznej, którą zorganizowała pani Sylwia Łapińska. Dzieci powtórzyły informacje w poprzedniego roku na temat wypożyczania książeczek. Odczytany został wierszyk "Entliczek-pentliczek", przedszkolaki wykonały pracę plastyczną a na koniec zostały poczęstowane soczystym i słodkim jabłkiem.

   

 

*************************************************************************************

W ramach programu zdrowego żywienia, Pani Małgosia - w roli ogrodniczki, oraz Pani Asia - w roli pomidora, przedstawiły dzieciom wiersz Jana Brzechwy pt."Pomidor". Przedszkolaki były zachwycone teatrzykiem a panie wykazaly się znakomitymi umiejętnościami aktorskimi.

 

******************************************************************************************************************

8 maja dzieci z grupy Słoneczka odwiedziły Gminną Bibliotekę. Pani Sylwia, która pracuje na co dzień w bibliotece opowiedziała dzieciom w jaki sposób mogą wypożyczać książki. Wyjaśniła również czym różni się bibioteka od księgarni. Dzieci mogły obejrzeć każdy zakamarek tego nowego i ciekawego dla nich miejsca. Pani Sylwia przeczytała dzieciom wiersz pt. "Balonik", dzieci sluchaly w zaciekawieniu a w nagrodę za aktywne uczestnictwo w wycieczce otrzymały pamiątkowe baloniki.

  

*****************************************************************************************

Dnia 20 kwietnia odbył się międzyprzedszkolny konkurs "Malowanie Słowem" zorganizowany przez Przedszkole nr 4 im. Króla Maciusia Pierwszego w Grodzisku Mazowieckim. Wzięło w nim udział dwoje dzieci z oddziału przedszkolnego Diana Sobieraj z grupy Skrzaty oraz Gabrysia Grudzińska z grupy Żabki. Dziewczynki zaprezentowały wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej.  Dumnie reprezentowały nasze przedszkole. Gabrysia Grudzińska zajęła III miejsce, natomiast Diana Sobieraj otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!!!!

 

Tego samego dnia dzieci z grupy Smerfy w ramach świętowania Dnia Ziemi, zasadziły w swoich doniczkach cebulki oraz sałatę. Przedszkolaki zabrały swoje sadzonki do domu i obiecały podlewać i dbać o swoje warzywa.

 
  

***************************************************************************************

19 kwietnia dzieci z grupy "Biedronki" gościły studenta ogrodnictwa, który przedstawił im krótką prezentację na temat korzyści jakie płyną z uprawy i dbania o rośliny. Dzieci mogły dotknąć i powąchać suszone zioła jakie chwilę później posiały w ogrodzie przedszkolnym. Skrzynki z nasionami powędrowały do naszej sali przedszkolnej a dzieci obiecały się o nie troszczyć. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek w postaci baniek mydlanych :)

  

***************************************************************************************

17 kwietnia gościliśmy w oddziale przedszkolnym ratowników medycznych - pana Pawła Marczewskiego  i pana Macieja Dąbek. Dzieci mogły z bliska zobaczyć jak wygląda karetka pogotowia, dowiedzieć się jak wygląda praca ratowników i do czego służą najważniejsze sprzęty znajdujące się w ambulansie. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jakich sytuacjach należy dzwonic po pomoc. Była to dla wszystkich fantastyczna lekcja. Serdeczne podziękowania dla pana Pawła Marczewskiego - taty Piotrusia za zorganizowanie i udział w tym spotkaniu. 

*************************************************************************************

16 kwietnia dzieci z grupy "Smefry", "Biedronki" oraz "Słoneczka" wzieły udział w warsztatach plastycznych pt."Esy-floresy". Co można wyczarować z wełny czesankowej? Tego Rodzice dowiedzą się na występie z okazji ich święta :) Tymczasem poniżej przestawiamy część fotorelacji z zajęć.

  

******************************************************************************************************

13 kwietnia gościliśmy Państwa Witomskich, którzy przyjechali do naszego przedszkola z teatrzykiem kukiełkowym pt."Kasia i Basia". Teatrzyk opowiadał o dwóch siostrach - bliźniaczkach, pracowitej i leniwej. Dziewczynki miały mnóstwo przygód a samo przedstawienie było bardzo pouczające.

  

*****************************************************************************************************

10 kwietnia rozstrzygnięty został VII Regionalny Przegląd Piosenki Przedszkolnej oraz Wczesnoszkolnej "Wyśpiewajmy Wiosnę". Wyniki w naszych grupach przedszkolnych prezentowały się następująco:

"Skrzaty" - miejsce I w kategorii przedszkola,

"Żabki" - miejsce III w kategorii przedszkola,

"Smerfy" - miejsce III w kategorii przedszkola,

"Biedronki" - wyróżenienie w kategorii przedszkola,

"Słoneczka" - nagroda specjalna dla najmłodszych artystów.

Wszystkim uczestniom serdecznie gratulujemy i życzymy równie owocnych sukcesów w przyszłym roku.

 

*******************************************************************************************************

27 marca w grupie "Słoneczka", "Biedronki" oraz "Smerfy" odbył się konkurs recytatorski "Owoce i warzywa". W konkursie wzieło udział 27 dzieci. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, ponieważ poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Po chwili narad przyznano trzy miejsca I, piętnaście miejsc II oraz dziewięć miejsc III. Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom. Każdy uczestnik otrzymał dyplom wraz z upominkiem.

      

****************************************************************************************************

22 marca w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs recytatorski "Małgorzata Strzałkowska i Dorota Gellner dzieciom". Wzięło w nim udział 22 dzieci z grup "Żabki" i "Skrzaty". Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Tego samego dnia przywitaliśmy również wiosnę w przedszkolu. Były zagadki, zadania matematyczne, przeliczanie darów wiosny oraz zabawy muzyczno-ruchowe przy akopaniamencie pani Małgosi G. Za poprawne odpowiedzi i wykonane zadania, dzieci otrzymywały pamiątkowe pieczątki. Na koniec zajęć wszystkie przedszkolaki otrzymały tematyczne kolorowanki połączone z zadaniami matematycznymi. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie.

 

*********************************************************************************************************************

19 marca wybrane dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wzieły udział w VII Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej "Wyśpiewajmy Wiosnę". Konkurs odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi.W tym roku tematem przewodnim były piosenki patriotyczne. Dzieci z grupy "Smerfy" zaprezentowały piosenkę pt."Płynie Wisła, płynie" która przeplatana była innymi zwrotkami o Polsce. Zespół z grupy "Biedronki" zaśpiewał utwór pt."Tu jest moje miejsce" natomiast najmłodsza grupa "Słoneczka" piosenkę pt."Przybyli ułani pod okienko". Grupa "Skrzaty" przedstawiła piosenkę pt."Pałacyk Michla" a grupa "Żabki" utwór pt.".Wszystkie zespoły zaprezentowały się znakomicie. Czekamy na wyniki konkursu i liczymy na miejsca na podium :)

  
 

****************************************************************************************

12 marca  przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Mądry miś po szkodzie". Zbyś jest bystrym i rezolutnym misiem, ale kiedy jest sam w domu i się nudzi. No właśnie, wtedy rozum Zbysia zasypia, a Zbyś ma różne "genialne" pomysły: Może pojeździ rowerem po ulicy? A może zajrzy do domowej apteczki, a potem włączy żelazko i wyprasuje tacie koszulę? A może zaprosi do domu pana, którego spotkał na podwórku? Na szczęście ktoś czuwa nad misiem - Aniołek Stróż i dzieci z widowni. Może, zanim bajka się skończy, nauczą Zbysia jak unikać niebezpieczeństw. Spektakl oswaja dzieci z sytuacjami potencjalnie dla nich groźnymi i uczy jak ich unikać.

     

******************************************************************************

W dniu 8 marca, dzieci z grup "Skrzaty" i "Żabki" pojechały na wycieczkę do teatru Capitol w Warszawie, gdzie obejrzały przedstawienie pt. "Cudowna Lampa Alladyna" to opowieść o zaczarowanej lampie, z ukrytym w niej, spełniającym wszystkie życzenia duchem Dżinem. W ten wyjątkowy, magiczny i baśniowy świat wprowadziły nas zapierające dech w piersiach, nowoczesne projekcje multimedialne. 

 

*****************************************************************************

Tradycją naszego przedszkola jest zbiórka żywności dla bezdomnych zwierząt. 2 marca darowizny zostały przekazane do schroniska w Milanówku. Zarząd placówki bardzo dziękował za pamięć o ich podopiecznych oraz przekazał pamiątkowy dyplom dla dzieci z naszego przedszkola. My również dziękujemy wszystkim Rodzicom wraz z dziećmi za udział w akcji i zapraszamy do równie licznej pomocy za rok.

                                ****************************************************************************************

27 lutego dzieci z grupy "Słoneczka", "Biedronki" oraz "Smerfy" wyjechały na wycieczkę autokarową do teatru "Lalka" na spektakl pt."Krawiec Niteczka". Sam przejazd autokarem już był dużą atrakcją :) ale kameralna sala i ciekawa scenografia szczególnie przykuła uwagę dzieci. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, a po powrocie do przedszkola długo jeszcze dzieliły się wrażeniami z wychowawczyniami.

       

*****************************************************************************************

Dnia 8 lutego dzieci grupy "Żabki" wystapiły dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta. Zebrani goście usłyszeli przepiekne wiersze recytowane przez dzieci oraz wzruszające piosenki. Wszyscy byli bardzo wzruszeni, gdyz wystę dzieci był wspaniały

*****************************************************************************

Rozstrzygnięcie konkursu "Maska karnawałowa" odbyło się we środę 21.02.2018r. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

   

****************************************************************************************

7 oraz 19 lutego podczas zebrania ogólnego, gościliśmy panią Katarzynę Gizińską - psychodietetyka oraz edukatora żywieniowego, która poprowadziła spotkanie dotyczące zdrowego odżywiania dzieci. Spotkanie dotyczyło głównie szkodliwego w nadmiarze, wszechobecnego cukru w produktach spożywczych. Rodzice zadawali wiele pytań, na które otrzymali fachowe odpowiedzi. Bardzo dziękujemy pani Katarzynie za poświęcony czas. Kolejne spotkanie odbędzie się podczas zebrania ogólnego z rodzicami w czerwcu.

  

 

 

 

******************************************************************************

Dnia 9 lutego w grupie "Skrzaty" odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci sprawiły ogromną radość swoim bliskim prezentując piosenki z dawnych lat oraz przypominając jak się kiedys bawiło i tańczyło. Wzruszenie i radość towarzyszyła wszystkim przybyłym gościom. Zwieńczeniem uroczystości było obdarowanie babć i dziadków kwiatami oraz upominkami własnoręcznie zrobionymi przez dzieci. Nie zabrakło także słodkich upominków dla wspaniałych artystów. 

******************************************************************************

16 lutego przedszkolaki obejrzały przestawienie teatralne pt."Koziołek Niematołek". Głowny bohater - jak na znanego wszystkim koziołka przystało - podróżował po całym świecie, poznając obyczaję oraz kulturę innych państw. Każde chętne dziecko miało możliwość wzięcia aktywnego udziału w przedstawieniu. Teatrzyk był bardzo pouczający i z niecierpliwością czekamy na kolejny już w marcu.

   

*************************************************************************************

9 lutego w grupie Biedronki świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały przedstawienie pełne wzruszających wierszy i piosenek. Przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po występie dzieci odbarowały swoje babcie i swoich dziadków własnoręcznie wykonanymi prezenatmi. Na koniec każdy mógł częstować się smakołykami przygotowanymi przez Rodziców.

*************************************************************************************

6 lutego w grupie Smerfy odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wraz
z wychowawczyniami przygotowały przedstawienie w którym królowały przyśpiewki oraz tańce ludowe. Przedszkolaki poradziły sobie znakomicie, za co zostały nagrodzone oklaskami. Po występie dzieci odbarowały swoje babcie i swoich dziadków własnoręcznie wykonanymi prezentami.

     

 

**********************************************************************************

2 lutego przy Głównej 52, odbył się Bal Karnawałowy. Tematem przewodnim była wyprawa żaglowcem dookoła świata. Wraz z księżniczką i piratem odwiedzaliśmy przeróżne kraje, bawiąc się przy tradycyjnych dla danego regionu tańcach. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie a uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieciaków.

       

****************************************************************************************

5 stycznia gościliśmy grupę teatralną ART-RE z Krakowa. Tym razem przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Piękna i Bestia". Aktorzy przygotowali dla dzieci wiele zabaw interaktywnych do których nie trzeba było długo szukać chętnych :) Wszyscy bawiliśmy świetnie, a dzieci nauczyły się, że nie należy oceniać innych po wyglądzie.

     

*********************************************************************************

21 grudnia, zgodnie z naszą tradycją powitaliśmy pierwszy dzień zimy łamigłówkami, zagadkami oraz zabawami muzyczno-ruchowymi związanymi z matematyką. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania a za poprawne odpowiedzi otrzymywały śnieżynkowy stępelek na rączkę. Za udział
w zajęciach dzieci zostały obdarowane pamiątkowymi kolorowankami oraz zdrowymi świątecznymi pierniczkami, które dwa dni wcześniej upiekły dzieci z grupy "Biedronki".

           

**************************************************************************************

19 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyło się świateczne spotkanie z rodzicami. Dzieci z grup "Skrzaty" i "Żabki" wspólnie śpiewały kolędy, świateczne piosenki oraz recytowały wiersze. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce Bigaj za przygotowanie z dziećmi piosenek także w języku angielskim. Po występach dzieci wraz z rodzicami brały udział w warsztatach na których ozdabiały świeczki metoda decoupage. Wszyscy bardzo miło spędziliśmy ten czas czując atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

***************************************************************************

19 grudnia już po raz drugi w grupie "Biedronki" odbyły się warsztaty kulinarne. Tym razem wykonaliśmy zdrowe świąteczne pierniczki. Dzieci na początku zajęć dowiedziały się z jakich składników powstało ciasto. Wiedzą już dlaczego dodatek mąki orkiszowej oraz miodu zamiast cukru sprawił, że nasze wypieki są o wiele zdrowsze. Po krótkim wstępie zabraliśmy się wspólnie do pracy. Przedszkolaki ochoczo wałkowały, wykrawały i układały swoje pierniczki na blasze do pieczenia. W końcu nadszedł oczekiwany przez wszystkich moment - degustacja :) Dzieci chórem stwierdziły, że ciasteczka są przepyszne. Cieszymy się bardzo i czekamy na kolejne warsztaty.

        

Serdeczne podziękowania dla Pani Magdaleny Sztyk - mamy Maćka, za pomoc w zorganizowaniu warsztatów.

*****************************************************************************************

18 grudnia wychowawczynie oraz dzieci z grupy "Biedronki" również wykonały kartki świąteczne w ramach akcji "Marzycielska poczta". Dzieci z wielką radością tworzyły prześliczne pracę. Ze względu na dużą ilość kartek, listy trafią nietylko do chorych dzieci ale również do osób starszych i samotnych z naszej gminy. BArdzo dziękujemy także za kartki wykonane z dziećmi w domu.

      

****************************************************************************************

15 grudnia w grupie "Biedronki" odbyły się Jasełka połączone ze wspólnym kolędowaniem oraz poczęstunkiem. Dzieci jak zawsze wystąpiły bezbłędnie, a Rodzice nie zawiedli w pomocy przy przygotowaniu słodkiej niespodzianki dla małych aktorów i ich gości. Wszyscy bardzo miło spędziliśmy to piątkowe, przedświąteczne popołudnie.

                                              

Serdeczne podziękowania dla Pani Anny Rutkowskiej za wykonanie przepięknych zdjęć naszym dzieciom.

****************************************************************************************

13 grudnia odwiedził nas Pan Leśniczy. Dzieci dowiedziały się czym tak naprawdę zajmuje się leśniczy podczas swojej codziennej pracy. Wiedzą już także dlaczego tak bardzo ważne jest dbanie o przyrodę a w szczególności drzewa. Poznały nowe słowa takie jak: paśnik, poroże czy jenot :) Na zakończenie dzieci rozwiązywały zagadki za które otrzymywały nagrody.

*********************************************************************************

11 grudznia nadszedł oczekiwany przez wszystkie dzieci moment :) Nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj wraz z aniołkiem Gabrysią oraz niegrzecznym diabełkiem - Psotnikiem. Razem z aniołkiem bawilimy się, śpiewaliśmy, ale także szukaliśmy Świętego Mikołaja, który przez Psotnika zabłądził w drodze do nas. Wszystko jednak dobrze się skończyło i każdy przedszkolak otrzymał prezent. Na końcu odbyła się indywidualna oraz grupowa sesja zdjęciowa do której poniżej przedstawiamy linki:

Zabawa z Mikołajem
https://photos.app.goo.gl/DWr6L9Fwmq38kP3D3

Biedronki
https://photos.app.goo.gl/UFO76mkAFUgzMnc63

Słoneczka
https://photos.app.goo.gl/0CtLtorpT1YCpBLf2

Smerfy
https://photos.app.goo.gl/oU1j10sWGL38rX6R2

*****************************************************************************

8 grudnia odwiedziła nasze przedszkole grupa ART-RE z Krakowa. Dzieci obejrzały bardzo dobrze wszystkim znany teatrzyk pt."Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w przedstawieniu oraz chętnie brały udział we wszystkich zabawach proponowanych przez artystów.

        

W tym samym dniu w grupie "Słoneczka" odbyło się spotkanie wigilijne połączone z warsztatami robienia kartek świątecznych w ramach akcji "Marzycielska poczta" Powstały przepiękne pracę, które na pewno umilą świąteczny czas dzieciom chorym i przebywającym po szpitalach. Dziękujemy wszystkim za przybiecie a dzieci jak zawsze wystąpiły bezbłędnie śpiewając piękne polskie kolędy.

*****************************************************************************

Dnia 7 grudnia dzieci z grup "Skrzaty" i "Żabki" pojechały na wycieczkę do Nadarzyna na spotkanie z Mikołajem. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Były gry i zabawy sportowe, jazda kucykami, poszukiwanie w lesie wiadomości od św. Mikołaja, śpiewanie kolęd, dekorowanie sań św. Mikołaja, karmienie zwierząt, poszukiwanie stroju św. Mikołaja i w końcu spotkanie ze św. Mikołajem, który obdarował nas prezentami. To była naprawdę niezapomniana wycieczka.

*****************************************************************************

Konkurs plastyczny "Mój pluszowy miś" został roztrzygnięty. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy brali w nim udział. Prace były bardzo pomysłowe, wykonane różnorodnymi technikami.  Jury miało bardzo trudne zadanie aby wyłonic zwycięzców. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy

******************************************************************************Grupę "Skrzaty" odwiedziła pani Dorota Auguściak nasza pielęgniarka, która opowiedziała nam o swoim zawodzie, o tym jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców i jak cukier szkodzi zdorowiu. Dowiedzieliśmy się do czego służy stetoskop i mogliśmy posłuchac bicia serc naszych kolegów.

Odwiedzilismy także gabinet pielęgniarki  i obejrzeliśmy całe jego wyposażenie. Bardzo dziękujemy Pani Dorocie za cenna lekcje o zdrowiu

 

 

******************************************************************************

6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Oczywiście nasze przedszkole również odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością czekały na prezenty. Był list od Mikołaja, szukanie prezentów oraz niekończące się opowiadania o upominkach jakie dostały dzieci w swoich domach :).

W tym szczególnym dniu odwiedziła nas już po raz kolejny Pani Marta Bogusz, która przeczytała dzieciom z grupy "Biedronki" oraz "Smerfy" bajkę pt. "Marysia żegna pieluszkę".

Dziękujemy bardzo Pani Marcie za poświęcony czas oraz zapraszamy innych Rodziców do czytania naszym dzieciom.

        

****************************************************************************************

5 grudnia w grupie "Smerfy" odbyło się spotkanie wigilijne połączone z warsztatami robienia kartek świątecznych dla dzieci chorych i przebywających w szpitalach w ramach akcji "Marzycielska poczta". Dzieci rozpoczeły spotkanie krótkim występem artystycznym pt."Wieczór wigilijny". Rodzice otrzymali drobne upominki wykonane własnoręcznie przez przedszkolaki. Następnie wszyscy zasiedli do wykonywania karteczek. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom wraz z dziećmi za zaangażowanie. Powstało wiele przepięknych prac, które z pewnością umilą Święta adresatom.

          

Serdeczne podziękowania dla Pani Wioletty Łapińskiej, która wykonała przepiękne spódniczki dla naszych dziewczynek. Na pewno przydadzą się jeszcze wiele razy podczas świątecznych przedstawień i nie tylko.

***************************************************************************************

1 grudnia odwiedziła nas Pani Wioletta Łapińska - mama Lenki, która przeczytała dzieciom z grupy "Biedronki" bajkę Z.Staneckiej pt."Basia i słodycze". Książka przestrzega przed skutkami obżarstwa. Pokazuje także, że często traktujemy słodycze jako pocieszacze albo nagrody. Porusza również temat alergii pokarmowych i tłumaczy, dlaczego czasem należy pewnych rzeczy unikać - dla własnego dobra lub aby nie sprawić komuś przykrości. Książeczka była idealnym dodatkiem do kończącego się "tygodnia zdrowia".

  

Bardzo dziękujemy mamie Lenki oraz jak zawsze zachęcamy innych Rodziców do czytania naszym dzieciom :)

********************************************************************************

30 listopada Pani pielęgniarka poprowadziła w naszym przedszkolu zajęcia o zdrowym trybie życia.

Mówiła przede wszystkim o zdrowej diecie, higienie osobistej, aktywności fizycznej ale również o znaczeniu wystarczającej ilości snu dla naszego organizmu.

Jednocześnie wyjaśniła, że jeżeli zachorujemy, wizyta u lekarza czasami jest konieczna i aby kolejne spotkania w gabinecie lekarskim przebiegały w miłej atmosferze, dzieci miały możliwość użycia stetoskopu aby posłuchać bicia serca koleżanki lub kolegi. Nie trudno się domyślić, że przedszkolaki były tym pomysłem zachwycone.

Na koniec spotkania wszystkie dzieci społem obiecały zjadać owoce, warzywa oraz surówki! Trzymamy dzieciaki za słowo :)

        

*************************************************************************************

29 listopada, grupa Biedronki miała przyjemność gościć Panią Katarzynę Gizińską - mamę Ziemka, która w nawiązaniu do naszego tematu tygodniowego o zdrowym trybie życia, odczytała dzieciom książkę A.M. Poznańskiej pt. "Dlaczego dzieci jedzą śmieci". Przedszkolaki powtórzyły wiadomości dotyczące zdrowego odżywiania. Wiedzą jakie produkty spożywcze nam szkodzą, a jakie pomagają w byciu zdrowym i silnym. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały sylwetę głównego bohatera Krzysia, którą pokolorowały według własnego pomysłu.

     

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie za poświęcony czas naszym dzieciom i zachęcamy innych rodziców do czytania bajek w grupie Biedronki.

*****************************************************************************************

24 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z grupy "Skrzaty" tworzyły przedszkolne misie, którym nadały imiona "Rózyczka" i "Franek". Po wspólnej zabawie dzieci otrzymały dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia

*****************************************************************************

24 listopada w całym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki, a Panie w swoich grupach zorganizowały szereg gier i zabaw. Dzieci wykonały również prace plastyczne z sylwetą Misia w roli głównej.

                                               

W tym ważnym dniu odwiedziła nas Pani Marta Bogusz - mama Oli i Julii, która przeczytała dzieciom z grupy "Biedronki" oraz "Smerfy" bajkę pt."Psi patrol - Pieski ratują Święta". Dzieci były bardzo zainteresowane, tym bardziej że z niecierpliwością czekają na Święta a przede wszystkim Świętego Mikołaja :)

    


24 listopada gościliśmy również Pana Jakuba Błęckiego - tatę Lilki, który przeczytał dzieciom z grupy "Smerfy" bajkę A.Frączek pt. "Miś listonosz". Bajka była dodatkową atrakcją podczas celebrowania Światowego Dnia Misia. Przedszkolaki chętnie wysłuchały całej bajki, a na koniec obejrzały 8 pocztowych niespodzianek Misia Posztusia.

  
   

W grupie "Słoneczka" odczytana została bajka pt."Miś Makary" przez mamę Madzi - Panią Annę Podgórecką. Dzieci były podekscytowane wizytą gościa, a bajka idealnie wkomponowała się w temat całodniowych zajęć o pluszowych misiach.

  

Bardzo dziękujemy mamie Madzi, Oli i Julii oraz tacie Lilki. Serdecznie zapraszamy kolejnych rodziców do czytania naszym dzieciom.

****************************************************************************************

17 listopada gościliśmy grupę teatralną ART-RE z Krakowa. Tym razem przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Kubuś Puchatek i przyjaciele". Aktorzy wraz z chętnymi dziećmi szukali domu Kubusia, ogonka Kłapouszka oraz Krzysia, którego miś zgubił w trakacie spaceru po lesie. Wszyscy bawiliśmy świetnie.

     

****************************************************************************

16 listopada dzieci z grupy "Biedronki", "Żabki" i "Skrzaty" obejrzały przedstawienie
pt."Jesienne przygody krasnala Hałabały", którą przygotowała wychowawczyni
Justyna Majewska wraz z nauczycielem muzyki Małgorzatą Krasowską-Gajownik (pianino)
oraz dziećmi z klasy "0"B.

                                           

************************************************************************************

15 listopada w ramach programu "Każdy przedszkolak dobrze wie, co dla zdrowia liczy się"
w grupie "Biedronki" odbyły się zajęcia kulinarne. Na początku warsztatów, dzieci dowiedziały się
z jakich składników powstaną dyniowe babeczki z niespodzianką - czyli słodkim, dojrzałym plasterkiem banana. Panie wytłumaczyły czym jest syrop z agawy i dlaczego warto zastępować nim zwykły, biały cukier. Po podziale ról, dzieci wraz z wychowawczyniami przystąpiły do mieszania składników. Każde dziecko samodzielnie wykonało swoją babeczkę oraz ozdabiało ją pestkami dyni, nasionami słonecznika lub orzechami. Po podwieczorku w ramach deseru nastąpiła degustacja wypieków. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że deser udał się doskonale :)

Z uwagi na wiele zapytań jak wykonać babeczki, poniżej wklejamy link do przepisu. Smacznego!

Babeczki dyniowe z niespodzianką

              

**************************************************************************************

13 listopada dzieci z grupy "Biedronki", "Smerfy", "Żabki" oraz "Skrzaty" wyjechały do teatru Maskarada w Warszawie na spektakl edukacyjny pt."Chmurka i Bratek". Przedstawienie odbyło się w kameralnej sali z poduchami na których dzieci mogły wygodnie usiąść. Dzieci dowiedziały się
w jaki sposób tworzą się chmury, jak powstaje deszcz, ale również jak należy pielęgnować kwiaty
i dbać o przyrodę. Po przedstawieniu każda grupa otrzymała dwie fasolki do wyhodowania
i pilęgnowania w swojej sali przedszkolenej. Wszystkie dzieci były zachwycone przedstawieniem oraz całą wycieczką autokarową.

     

*****************************************************************************

7 listopada odbyło się uroczyste pasowania na przedszkolaka w grupie "Słoneczka" Wychowawczynie wraz z dziećmi przygotowały przedstawienie słowno-muzyczne dla swoich najbliższych. Po występie każde dziecko zostało uroczyście pasowane na przedszkolaka oraz otrzymało pamiątkowy dyplom wraz z drobnym upominkiem.

     

*************************************************************************************

3 listopada gościliśmy Panią Elżbietę Zygier - mamę Antosia, która w ramach akcji
"Zaczytane Przedszkole" przeczytała dzieciom z grupy "Biedronki" oraz "Słoneczka" bajki
pt. "Parauszek - Dzień Łasucha" oraz "Miś Uszatek". Dzieci były bardzo podekscytowane
wizytą gościa i chętnie wysłuchały bajek. Przedszkolaki otrzymały także kolorowanki
bohaterów książeczek, które pokolorowały według własnego pomysłu.


Bardzo dziękujemy mamię Antosia oraz zapraszamy kolejnych Rodziców do czytania naszym dzieciom.

  

*****************************************************************************

27 października przedszkolaki obejrzały przedstawienie grupy teatralnej ART-RE z Krakowa
pt. "Kopciuszek". Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych przez aktorów zabawach interaktywnych. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie.

                                                                

**************************************************************************

W dniu 27.10 dzieci z grupy "Skrzaty" i "Żabki" obejrzały pokaz w mobilnym planetarium.

Podczas seansu odbylismy wędrówkę po naszym nocnym niebie i poznalismy wszystkie obiekty, które można zobaczyć po zachodzie Słońca. Obserwowalismy rozgwieżdżone niebo i przepiękne, kolorowe gwiazdozbiory. Poznalismy charakterystyczne dla danej pory roku gwiazdy i gwiazdozbiory oraz związane z nimi legendy. Dowiedzieliśmy się także dlaczego gwiazdy świecą i gdzie są gdy wzejdzie Słońce. Z bliska obejrzylismy Księżyc, wszystkie planety oraz naszą gwiazdę. Poznaliśmy w ten sposób rodzinę Słońca, czyli Układ Słoneczny. Wzielismy także udział w warsztatach na których rozwiązywalismy zagadki oraz tworzyliśmy gwiazdozbiór wielkiej niedźwiedzicy.

******************************************************************************

24 października dzieci z grupy "Biedronki", "Żabki" oraz "Skrzaty" wzieły udział w warsztatach kulinarnych pt. "Tefal - Szkoła na widelcu". Dzieci bezbłędnie rozpoznały wszystkie owoce jakie zostały wykorzystane w zajęciach. Poznały także nazwy wielu ziół. Po krótkiej pogadance, dzieci otrzymały fartuszki, deseczki oraz nożyki. Samodzielnie kroiły wybrane przez siebie owoce, które później trafiły do blendera. Każdy uczestnik mógł ozdobić swoją porcję owocowego musu ziołami, suszonymi owocami, orzechami czy wiórkami kokosowymi. Po pysznej degustacji swoich deserów, zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom za udział w warsztatach. Przedszkole natomiast otrzymało blender ręczny, blender kielichowy, wyciskarkę, deseczki oraz fartuszki dla dzieci do wykorzystania na przyszłych zajęciach kulinarnych.

Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Gizińskiej - mamie Ziemka, dzięki której wygraliśmy udział w zajęciach oraz wszystkim Rodzicom, którzy pomogli nam podczas realizacji warsztatów.

Poniżej link do zdjęć jaki otrzymaliśmy od organizatora warsztatów:

Zdjęcia organizatora z warsztatów Tefal - szkoła na widelcu

                                                                         

*********************************************************************

20 października w grupie "Smerfy" odbyło się przedstawienie dla Rodziców połączone z uroczystym "Pasowaniem na Przedszkolaka". Dzieci wraz z Paniami przygotowały piosenki przedszkolne, wiersze oraz tańce. Po przysiędze, Pani Dyrektor przyjeła w poczet społeczności przedszkolnej wszystkie dzieci z grupy "Smerfy". Rodzice nie kryli wruszenia, a przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

 

                                                             
   

******************************************************************************

ZAPRASZAMY DO NASZEGO KĄCIKA WYMIANY KSIĄŻEK!

Drodzy Rodzice!

Już od października 2017r. możecie PAŃSTWO SKORZYTAC Z PRZEDSZKOLNEGO KĄCIKA WYMIANY KSIĄŻEK. Akcja ta ma celu propagowanie czytelnictwa wśród naszych dzieci i ich rodziców, ale będzie również wprowadzała w czekające je w szkole spotkanie z biblioteką. „

Kącik” czeka na Was w szatni naszego przedszkola. Znajduje się tam regulamin kacika oraz książki. Lekturę będzie można zabrać ze sobą do domu i zapoznać się z nią, po czym należy ją odnieść z powrotem do kącika. Ale to nie wszystko – jeśli w waszej domowej biblioteczce znajdują się książki, z których już się nie korzysta, można je przynieść do przedszkola i zostawić w KĄCIKU WYMIANY. Stąd każdy zainteresowany będzie mógł ją pożyczyć i przeczytać. Mamy nadzieję, że wymiana książek sprawi Wam wiele radości i przyjemności, ale nauczy Was też odpowiedzialności za wypożyczoną książkę. Zapraszamy do współpracy przy rozbudowie Kącika Wymiany Książek.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem  kącika wymiany książek.

                                           

****************************************************************************

W dniu 17.10.2017 dzieci z grupy „Skrzaty” i „Żabki” były na wycieczce w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Wyruszyły w podróż do świata muzyki i dźwięków. Poznaliśmy fascynujące instrumenty z bogatej kolekcji Państwowego Muzeum Etnograficznego. Mogliśmy zagrać na bębnach afrykańskich oraz tworzyliśmy własne instrumenty – kastaniety.

*****************************************************************************

Dnia 18.10.2017 konkurs plastyczny pt. „Pani Jesień” w oddziale przedszkolnym został rozstrzygnięty.

Spośród 13 prac wyłoniliśmy laureatów I, II oraz III miejsca. Dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Wszystkie prace były bardzo starannie wykonane i pomysłowe. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. 

 

******************************************************************************

18 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Pani Jesień". Nagrody zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: 3-latków oraz 4-latków. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z rodzicami za udział w konkursie.

 

****************************************************************************************

13 października w grupie "Słoneczka" gościliśmy Panią Magdalenę Kieloch-Gąska - mamę Marty. Odczytała ona bajkę pt."Jaś i fasola" w ramach projektu "Zaczytane przedszkole".

                                            

****************************************************************************

6 października wychowawczynie i dzieci z klasy II i III, przygotowały inscenizajcę dla 5-latków
pt. "Znaki drogowe". Scenariusz napisała Katarzyna Cieloch oraz Joanna Suchocka.

   

 

***************************************************************************************

29 września przedszkolaki obejrzały teatrzyk kukiełkowy Państwa Witomskich pt. "Ratujmy Naszą Ziemię". Główni bogaterowie - Kicia i piesek Gapcio - postanowili wybrać się do lasu
w poszukiwaniu przygód. Spotykają tam wiele zwierząt leśnych, które opowiadają jak ludzie niszczą środowisko - śmiecą i zatruwają pobliski strumyk. Przedstawienie było bardzo pouczające. Dzieci za udział w przedstawieniu otrzymały płytę z utworami wykorzystanymi w teatrzyku
oraz kolorowanki z głównymi postaciami.

   

***************************************************************************************

26 września w naszym przedszkolu przywitaliśmy Jesień. W tym roku dzieci bawiły się razem
z nami matematyką. Przeliczały dary jesieni oraz rozwiązywały łamigłowki. Pani Małgosia przygrywała nam na pianinie i przygotowała kilka ciekawych zabaw muzyczno-ruchowych.
W nagrodę za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały grzybkowe pieczątki. Przedszkolaki wykonały ze swoimi Paniami kolorowe szaliki. Każde dziecko za udział w zajęciach otrzymało pamiątkową kolorowankę jesienną. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie.

 

 

 

  

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika
    Nowa Wieś, Główna 96, 05-806 Komorów
  • 022 7582605
    tel/fax: +48 22 7582703

Galeria zdjęć