• 2016/2017

• Szkolny Konkurs Poezji Anglojęzycznej 2016/2017 dla klas II-III szkoły podstawowej

• Szkolny Konkurs Poezji Anglojęzycznej

2016/2017 dla klas II-III szkoły podstawowej

I.Cele konkursu:

1.propagowanie nauki języka angielskiego,

2.przygotowywanie uczniów do publicznych wystąpień,

3.rozwijanie talentów,

4.integrowanie uczniów naszej szkoły.

II.Organizacja konkursu:

1.Konkurs adresowany jest do uczniów klas II i III Szkoły Podstawowej.

2.Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi Warszawskiej.

3.Za stronę organizacyjną konkursu odpowiadają szkolni koordynatorzy konkursu- Agnieszka Bigaj i Aleksandra Piotrowska.

4.Konkurs przebiega w dwóch etapach:

a.I etap - jego celem jest wyłonienie najlepszych wykonań, które zostaną zaprezentowane w czasie Dnia Poligloty. Ten etap odbędzie się 5 czerwca 2017.

b.II etap - jego celem jest zaprezentowanie najlepszych recytacji. Prezentacja odbędzie się 6 czerwca w ramach obchodów Dnia Poligloty w zielonej sali gimnastycznej.

5. Terminy etapów mogą ulec zmianie. Ostateczne daty i godziny zostaną podane w oddzielnej wiadomości.

III. Regulamin:

1.Uczniowie (lub ich Rodzice) chcący wziąć udział w konkursie zgłaszają się do organizatora konkursu do 25 maja 2017r. Mogą to zrobić osobiście u koordynatora, przez wychowawcę lub drogą elektroniczną (Librus) Podają w zgłoszeniu nazwisko i tytuł wybranego utworu. Organizator służy pomocą w razie potrzeby w doborze wiersza.

2.Konkurs zostanie przeprowadzony dwuetapowo: I etap wyłoni najlepsze wykonania, II etap to zaprezentowanie najlepszych recytacji na Dniu Poligloty. Dokładne terminy zostaną podane do 26 maja 2017.

3.Wykonawcy prezentują jeden wybrany wiersz w języku angielskim.

4.Wykonawcy krótko zapowiadają swoje utwory podając tytuł i autora (jeśli znany).

5.Uczestnicy powinni znać na pamięć i rozumieć tekst wykonywanego utworu.

6.Uczestnicy mają całkowitą swobodę odnośnie formy prezentacji utworu.

7.Laureatów wyłania szkolne jury, w skład którego wchodzą nauczyciele języka angielskiego.

8. Jury typuje laureatów na podstawie opanowania pamięciowego utworu, poprawności językowej, interpretacji oraz ogólnego wrażenia estetycznego.

9. Wszyscy uczestnicy konkursu są w rozumieniu organizatora zwycięzcami i otrzymają dyplomy, a dodatkowo najlepsze recytacje zostaną nagrodzone występem na Dniu Poligloty oraz drobnymi upominkami.

10. Organizator zastrzega sobie prawo do podejmowania decyzji nie zawartych w Regulaminie oraz do interpretowania postanowień w nim zawartych, w razie sytuacji wymagających takiego postępowania.

Przygotowała: Agnieszka Raczyńska-Bigaj Nowa Wieś, 21 maja 2017r.