• Świetlica szkolna

• ZASADY DZIAŁANIA

ZASADY DZIAŁANIA ŚWIETLICY

1. Uczeń przychodzący do świetlicy zgłasza się do nauczyciela świetlicy
            2. Uczeń ma obowiązek informowania nauczyciela świetlicy o każdorazowym, nawet krótkotrwałym oddaleniu się.
            3. Uczeń ma prawo uczestniczyć we wszystkich zajęciach organizowanych przez nauczyciela świetlicy.
            4. Dzieci przebywające w świetlicy szkolnej zostają zapoznane z zasadami BHP oraz sygnalizacją przeciwpożarową przez nauczycieli świetlicy.
            5. Dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej mają obowiązek dbać i szanować wyposażenie świetlicy.
            6. Dzieciom nadpobudliwym, dla których pobyt w świetlicy nasila objawy zaburzeń zachowania, należy ograniczyć czas przebywania w świetlicy.
            7. W przypadku dzieci, których zachowanie zagraża ich własnemu bezpieczeństwu oraz bezpieczeństwu innych, a podejmowane działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, dyrektor szkoły może podjąć decyzję o skreśleniu ich z listy  korzystających ze świetlicy szkolnej.
            8. W świetlicy dzieci nie mogą korzystać z telefonów komórkowych, MP3 oraz innych przedmiotów przyniesionych z domu.
            9. Za zaginione telefony, MP3 i inne urządzenia techniczne świetlica nie ponosi odpowiedzialności.
            1. Rodzic nie ma możliwości telefonicznego polecenia dziecku samodzielnego powrotu do domu.
            2. Dziecko ze świetlicy mogą odbierać jedynie rodzice lub wyznaczeni przez nich opiekunowie, których dane oraz numery dowodów osobistych są wpisane do Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy.
            3. W wyjątkowych sytuacjach uczeń może być odebrany przez osobę, której danych rodzic nie umieścił w karcie zgłoszenia dziecka do świetlicy, jeśli ta osoba ma pisemne upoważnienie od rodziców/opiekunów prawnych dziecka i na potwierdzenie odbioru ucznia wypełni odpowiednie oświadczenie.
            4. Rodzice i opiekunowie zobowiązani są do poinformowania nauczyciela świetlicy o odbiorze dziecka ze świetlicy.
            5. Rodzice ponoszą pełną materialną odpowiedzialność za celowo zniszczone rzeczy w świetlicy przez ich dzieci.