• Tenis

• Sukces uczennicy Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Nowej Wsi

• Turniej Tenis10 o Puchar Burmistrza Miasta Ogrodu Podkowa Leśna

Prawie 50 dzieci w wieku od 6 do 10 lat rywalizowało w ogólnopolskim turnieju Tenis10, który został rozegrany w hali Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej w niedzielę 4 grudnia.  W zawodach wzięli udział młodzi zawodnicy z kilku mazowieckich klubów, ale mieliśmy też uczestników z innych regionów Polski. Zwyciężczynią kategorii czerwonej dziewcząt (rocznik 2008) została Marta Dudek, ta bardzo utalentowana tenisistka  przyjechała do nas z Bełchatowa. Gościem specjalnym turnieju była pani Klaudia Jans-Ignacik finalistka wielkoszlemowego turnieju tenisowego  na paryskich kortach Roland Garros.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii wiekowych zostali:

kat. Niebieska (roczniki 2009 – 2011)  - Weronika Lipska (KS „Tennis Life” Brwinów),

kat. Czerwona (rocznik 2008) – Marta Dudek ( NST) i Antoni Szary (NST),

kat. Czerwona klubowa (roczniki 2006 -2007) – Julia Szary (NST) i Jakub Sobociński (KS „Tennis Life” Brwinów.

Warto zaznaczyć, że Julia Szary, Antoni Szary i Jakub Sobociński, to uczniowie Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej.

Serdecznie dziękujemy panu Arturowi Tusińskiemu, burmistrzowi Miasta Ogrodu Podkowa Leśna, który ufundował piękne puchary dla finalistów i zwycięzców turnieju. Dziękujemy również pani Elżbiecie Mieszkowskiej, dyrektor Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej. Ten turniej nie mógłby się odbyć bez  wsparcia szkoły i życzliwości z jakąś się tam spotykamy na co dzień. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Po raz kolejny usłyszeliśmy wiele miłych słów od rodziców dzieci, które brały udział w turnieju. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, bez których nie bylibyśmy wstanie zorganizować tak dużego przedsięwzięcia.

Sponsorem turnieju była firma L’Oréal, której bardzo dziękujemy za ufundowane prezenty.

Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Ogrodu Podkowa Leśna został umieszczony w kalendarzu Warszawsko-Mazowieckiego Związku Tenisa i kalendarzu Tenis10.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne turnieje organizowane przez nasz klub.

Waldemar Cecuła

prezes Klubu Sportowego