W piątek 30 września odbyły się indywidualne międzypowiatowe biegi przełajowe w Kamionie koło Sochaczewa. Po wcześniejszych eliminacjach, które miały miejsce w Pruszkowie naszą szkołę, gminę i powiat reprezentowało siedmioro uczestników. Zawody były na bardzo wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym. Realizatorem i sędzią głównym był Pan Zenon Grąbczewski, trener Kadry Polski w biegach sprinterskich oraz aktywny działacz w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Stawka była bardzo wysoka. Pierwszych dwunastu zawodników i zawodniczek kwalifikowało się do finału wojewódzkiego, który odbędzie sie na wiosnę w Ostrołęce. Bardzo dobrze zaprezentowała się uczennica klasy szóstej Małgorzata Judycka, która zwyciężyła w biegu na 800m, zapewniając sobie start w finale wojewódzkim. Biegaczka na ostatnich 200 metrach wyprzedziła rywalki i nie oddała prowadzenia do końca mety. Równie dobrze pobiegła Emilia Erdman z klasy I gimnazjum, która uplasowała się na mecie na 11 pozycji, co również dało jej kwalifikacje na finał wojewódzki. Kolejne miejsca sportowców z naszej szkoły: Adrian Sypniewski (1000m – miejsce 18), Olga Gagdacz (800m – miejsce 29), Kinga Rutkowska (800m – miejsce 30), Maksymilian Machaj (1500m – miejsce 36), Franciszek Oracz z powodu kontuzji nie ukończył biegu.

W finałach wojewódzkich pierwsze cztery zawodniczki uzyskują awans do finału krajowego. Przed Małgorzatą i Emilia duże wyzwanie ponieważ Mazowsze słynie z bardzo dobrych biegaczy.

Przygotował

Szymon Skorupski