• 2016/2017

• I etap konkursu piosenki anglojęzycznej

• Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej 2016/2017. Pierwszy etap tego dwuetapowego konkursu odbędzie się w naszej szkole w dniu 9 marca o godzinie 10.45. Wtedy to odbędą się przesłuchania dla wszystkich kategorii wiekowych i zostaną wyłonieni finaliści, którzy przejdą do następnego etapu i będą reprezentowali na nim naszą szkołę. Finały wszystkich kategorii odbędą się w drugiej połowie marca i zostaną zwieńczone uroczystą galą w kwietniu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem pierwszego etapu konkursu i chętnych o zgłaszanie się do wyznaczonych koordynatorek. O szczegółach dotyczących drugiego etapu powiadomimy wkrótce.

Aleksandra Piotrowska i Agnieszka Bigaj

Regulamin I etapu konkursu piosenki anglojęzycznej dla wszystkich kategorii wiekowych (kl. I-III SP, kl. IV-VI SP, GIMNAZJUM) w ZSP im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi

1. Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie zgłaszają swoje kandydatury do szkolnych koordynatorek konkursu - Agnieszki Bigaj lub Aleksandry Piotrowskiej- do 3 marca 2017r. Podają w zgłoszeniu nazwisko/nazwiska uczestników, wybraną kategorię oraz tytuł wybranej piosenki i rodzaj podkładu muzycznego.

2. Konkurs zostanie przeprowadzony 9 marca 2017 roku o godzinie 10.45 w zielonej sali gimnastycznej w dwóch kategoriach:

I. SOLIŚCI

II. DUETY/ZESPOŁY(maks. sześcioosobowe)

3. Każdy uczestnik konkursu może wystąpić maksymalnie dwa razy – raz jako solista i drugi raz jako członek duetu lub zespołu.

4. Wykonawcy prezentują jedną dowolną piosenkę w języku angielskim trwającą nie dłużej niż 4 minuty.

5. Wykonawcy krótko zapowiadają swoje utwory.

6. Podkładem muzycznym podczas przesłuchań konkursowych może być akompaniament na żywo bądź nagranie instrumentalne w formacie MP3, które uczestnicy dostarczają wraz z opisem koordynatorowi konkursu najpóźniej do 6 marca 2017r.

7. Uczestnicy powinni znać na pamięć i rozumieć tekst wykonywanego utworu.

8. Uczestnicy mają całkowitą swobodę odnośnie formy prezentacji na scenie i doboru repertuaru z zastrzeżeniem, że utwór pod względem treści jest dostosowany do wieku wykonawcy i nie może zawierać niecenzuralnych treści i wulgaryzmów.

9. Laureatów wyłania szkolne jury, w którego składzie powinno się znaleźć co najmniej dwóch nauczycieli języka angielskiego oraz przynajmniej jeden nauczyciel muzyki.

10. Jury typuje laureatów na podstawie doboru repertuaru pod względem niesionych treści, walorów głosowych, poprawności językowej, interpretacji utworu oraz ogólnego wrażenia estetycznego.

11. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, a wskazani laureaci wezmą udział w gminnych międzyszkolnych etapach konkursu, które odbędą się w trzech szkołach naszej gminy w marcu.

Nowa Wieś, 03.02.2017

Agnieszka Raczyńska-Bigaj i Aleksandra Piotrowska