• WOŚP 29. Finał

• Podsumowanie 29. Finału WOŚP

Podsumowanie 29. Finału WOŚP

Tegoroczny 29. Finał WOŚP już za nami. Jego cel to laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi po raz 21 uczestniczył w akcji organizowanej przez Jurka Owsiaka. Szefem sztabu została po raz kolejny Pani Magdalena Sinior.

Ze względu na pandemię i troskę o bezpieczeństwo wszystkich uczestników działania przybrały nieco inną formę niż dotychczas. Na dwa tygodnie przed Finałem zostały uruchomione:  eSkarbonka, do której każdy chętny mógł dokonać dowolnej wpłaty (zebrano 6 896 zł), mailowa licytacja gadżetów WOŚP m.in.  koszulek, kubków, kalendarzy, lalek, kartek z autografami Jurka Owsiaka, breloków, puzzli oraz przedmiotów przekazanych przez sponsorów – obrazów, koszulek i książek z podpisami znanych sportowców, także voucherów.

W dniu Finału zbierane były pieniądze do największej puszki wolontariusza, umieszczonej przy wejściu do szkoły. Wiele osób tego dnia podczas spacerów odwiedziła naszą szkołę, aby włączyć się do akcji i wrzucić datek w zamian za serduszko.

120 dzielnych i pełnych zapału wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek WOŚP. Towarzyszyła im tego dnia słoneczna pogoda, ale też duży mróz, który nie był im straszny. Wracali do szkoły uśmiechnięci i pełni pozytywnych emocji. Podczas wędrówek po ulicach gminy i okolicznych miejscowości spotykali się z dużą sympatią wspierających ich osób. Częstowani byli gorącą herbatą i zachęcani do działania słowami otuchy i podziwu. Dzięki wrażliwości, życzliwości i hojności darczyńców wolontariuszom udało się zebrać 78 775 zł.

Na terenie szkoły, od wczesnych godzin porannych, aż do samego wieczora, Pani Dyrektor Jadwiga Jodłowska osobiście przygotowywała do odbioru zlicytowane wcześniej dary. Zachęcała przybyłych do kupna innych przedmiotów ofiarowanych przez przyjaciół szkoły, które można było nabyć  jeszcze w niedzielę. Dzięki zaangażowaniu Pani Dyrektor aukcja została zrealizowana w stu procentach, nie pozostał żaden przedmiot, a kwota z licytacji to 14 380 zł. Najwyżej został zlicytowany obraz „Abstrakcja” autorstwa Kamili Kuny, a szczęśliwym nabywcą okazała się Pani Wójt Małgorzata Pachecka.

We wszystkich działaniach w szkole uczestniczyli nauczyciele i pozostali pracownicy Zespołu. Po godzinie 15, kiedy do szkoły zaczęli powracać wolontariusze, rozpoczęło się liczenie zawartości puszek, które trwało przez wiele godzin. Po podliczeniu wszystkich zebranych pieniędzy, przekonaliśmy się, że zebrana kwota jest  imponująca. W prawdzie nie pobiliśmy rekordu naszego sztabu z ubiegłego roku, ale suma – 100 051zł, jaką zebraliśmy w tak trudnych warunkach, to naprawdę wynik godny pochwały. Możemy być dumni.

Dziękujemy wszystkim osobom o otwartych sercach, chętnych do pomocy innym, za wsparcie szkoły w szczytnej akcji, bo dzięki wspólnemu wysiłkowi Pani Dyrektor Jadwigi Jodłowskiej, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, wolontariuszy, rodziców i sponsorów, 29. Finał WOŚP okazał się w naszej szkole równie udany jak poprzednie.

Wszystkie działania podjęte przez szkołę organizowane były zgodnie z procedurami reżimu sanitarnego i w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Łącznie w ciągu wszystkich finałów, w których uczestniczyła nasza szkoła udało się zebrać 875 630 zł. Czekamy na następny finał, mając nadzieję, że odbędzie się on w bardziej sprzyjających warunkach i uda nam się pobić kolejny rekord, a kwota z wszystkich finałów osiągnie 1 000 000 zł . Do zobaczenia w roku 2022.