• Aktualne działania

• Szkoła pamięta - Wszystkich Świętych

Przemijamy. Stare ustępuje miejsca nowemu, w ten sposób świat posuwa się naprzód. Ale pamiętajmy o tych, którzy odchodzą-ta pamięć daje im nieśmiertelność”

Tuż przed dniem Wszystkich Świętych wiele osób przypomina sobie o konieczności posprzątania grobów swoich bliskich.

Wolontariusze z naszej szkoły nie zwracając uwagi na rozpoczynający się, weekend, zebrali się, aby posprzątać parafialny cmentarz. W piątkowe popołudnie 23 października 2020 roku 50  wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką opiekunów wolontariatu oraz chętnych rodziców wyposażeni w miotły, grabie, szufle, worki oraz pełni chęci wkroczyli na teren cmentarza i zaczęli wielkie porządki. Sprzątaliśmy głównie groby, które były zaniedbane i zapomniane, dekorując je i zapalając na nich symboliczny znicz. Następnie wolontariusze odwiedzili groby żołnierzy. Uczniowie oddali hołd żołnierzom poległym za ojczyznę, oraz  zapalili znicze Celem naszej akcji jest nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku, wdrażanie do odpowiedniego zachowanie się w miejscach pamięci narodowej     i miejscach publicznych. Mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza przez nasz Szkolny Klub Wolontariatu nigdy nie zaniknie. To była wielka lekcja historii i patriotyzmu.

Magdalena Sinior

Grzegorz Niedbała