• Regulamin konkursów

• Procedura przeprowadzania konkursów

Procedura przeprowadzania konkursów organizatorów zewnętrznych

w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi

Cele konkursów/olimpiad przedmiotowych i innych

Konkursy (olimpiady) organizowane są z myślą o wszystkich uczniach, a w szczególności

o uczniach zdolnych.

Mają na celu rozwijanie zainteresowań, wdrażanie do samokształcenia oraz pobudzanie do twórczego myślenia. Celem organizowania konkursów (olimpiad) jest promowanie uczniów, szkoły i nauczycieli.

1. Konkursy kuratoryjne są bezpłatne. Do I etapu konkursu ma prawo przystąpić każdy uczeń.
            2. Uczniowie mogą brać udział w płatnych konkursach (olimpiadach) zewnętrznych.
            3. Każdy uczeń przystępujący do konkursu musi posiadać pisemną zgodę rodziców na udział w konkursie, którą przekazuje nauczycielowi przedmiotu na tydzień przed wyznaczonym terminem konkursu.
            4. Udział w płatnych konkursach (olimpiadach) zewnętrznych poprzedzony jest eliminacjami wstępnymi, do których przystępuje uczeń, który chce wziąć udział w konkursie.
            5. Opłatę za konkurs, dla trzech uczniów z każdej klasy, którzy w eliminacjach wstępnych osiągną najwyższe wyniki uzyskując przy tym minimum 70% punktów możliwych do zdobycia, pokrywa się ze środków Rady Rodziców lub budżetu szkoły.
            6. Uczniowie, którzy nie przystąpili do eliminacji lub osiągnęli wyniki niższe od wymaganych, mogą wziąć udział w konkursie o ile wniosą opłatę przewidzianą przez organizatora.
            7. Opłaty dokonuje się u kierownika administracji na tydzień przed konkursem.
            8. Za organizację i przebieg eliminacji wstępnych oraz płatnych konkursów (olimpiad) zewnętrznych odpowiedzialny jest nauczyciel – koordynator oraz pozostali nauczyciele danego przedmiotu.
            9. Konkursy (olimpiady) zewnętrzne odbywają się na 7 i 8 godzinie lekcyjnej.
            10. W sprawach nieuregulowanych niniejszą procedurą odpowiednie decyzje podejmuje dyrektor we współpracy z koordynatorem konkursu.