Menu

Aktualności 2018/2019

 

4 października dzieci z odziału przedszkolnego miały możliwość przygotowania soku warzywno-owocowego. Na początku warsztatów, przedszkolaki dowiedziały się jak wiele witamin posiadają: burak, marchew, jabłko, cytryna oraz natka pietruszki - składniki soku. Po umyciu warzyw i owoców - dzieci przystąpiły do krojenia a następnie wrzucania ich do wyciskarki. Soki zostały rozdane małym kuchcikom jako dodatek do podwieczorku. Bardzo cieszy nas to, że każde dziecko spróbowało soku, a większość wypiła go w całości. 

   

************************************************************************

30 września nasze przedszkolaki odwiedził Pan Policjant. Na podstawie fragmentów bajki o Królewnie Śnieżce, ostrzegł dzieci aby nigdy nie rozmawiali z nieznajomymi. Przedszkolaki powtórzyły również wiadomości na temat bezpiecznego przechodzenia przez pasy oraz znaków drogowych szczególnie ważnych dla pieszych. Na koniec spotkania każda grupa otrzymała książeczkę pt." O króliczku", która opowiada o zagrożeniach płynących również z internetu. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.

    

********************************************************************************

28 września, dzieci z grupy żabki oraz skrzaty powitały jesień zagadkami, piosenkami oraz zabawami matematycznymi. Dzieci odpowiadały bezbłędnie w nagrodę otrzymując jeżykowe pieczątki. Pani Magłosia uświetniła nasze spotkanie muzycznymi zagadkami oraz jesiennymi piosenkami. Wszyscy bawiliśmy się świetnie!

   

**********************************************************************************

26 września dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego, obejrzały teatrzyk pt. "Mały Czarodziej" który przeniósł ich w magiczny świat. Młody czarodziej próbował zgłębić tajemnice magii i stać się mistrzem w swojej dziedzinie. Przekonał się, że największą magią jest dobro, które ze zdwojoną siłą do nas powraca.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu co bardzo im się podobało.

   

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika
    Nowa Wieś, Główna 96, 05-806 Komorów
  • 022 7582605
    tel/fax: +48 22 7582703

Galeria zdjęć