• Rajd 2018

Drodzy Nauczyciele,

Uczniowie,

Rodzice,

pragniemy poinformować, że znamy już datę XV Jubileuszowego RAJDU PĘCICKIEGO, zainicjowanego przez Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi w ramach Gminnych Obchodów Roku dla Niepodległej. Odbędzie się 2.10.2018 roku, a tradycyjnym zakończeniem będzie uroczystość przy Pomniku Mauzoleum o godzinie 11.00.

W szczególnym dla Polaków roku, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, dodatkową atrakcją w ramach działań wokół RAJDU będzie zorganizowanie XI Wystawy Czasowej Małego Muzeum Historycznego i Małego Muzeum Książki „Ci, co walczyli za Niepodległą – 15 lat Rajdów Pęcickich”, której otwarcie odbędzie się 1 października 2018 roku o godzinie 13.30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ulicy Głównej 96 w Nowej Wsi.

Podobnie jak w poprzednim roku zapraszamy serdecznie uczniów z Komorowa i z Michałowic oraz innych szkól do wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu. Prosimy aby przedstawiciele szkół gminnych przygotowali krótkie ( od 5 do 7 minut) okolicznościowe wystąpienia.

Uświetnieniem uroczystości rajdowych jest co roku rozpisywany Konkurs Poetycko – Plastyczny „...Ci, co zginęli w walce...”, którego regulamin otrzymacie Państwo do 1 września. Przypominamy o nadsyłaniu prac nie później niż do 19 września 2018 roku.

Osobami odpowiedzialnymi za konkurs są:

Pani Beata Wiszniewska tel. 0-516-107-208

i Pani Elżbieta Gąsior tel. 0-609-048-457