• 2017/2018

• Ferie zimowe

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Ważne, by ta oczekiwana chwila odpoczynku od nauki nie zamieniła się w nudę i bezczynność. O tym właśnie pomyśleli organizatorzy półkolonii zimowych, które miały miejsce w naszej szkole.

W tym roku ferie zimowe zostały zorganizowane przez Dyrekcję szkoły w Nowej Wsi, Nauczycieli i Klub Sportowy KAJA, który współpracuje ze szkołą od dłuższego czasu, prowadząc na terenie szkoły zajęcia gimnastyki artystycznej i akrobatyki.

Pod hasłem „Bezpieczne ferie „ chętni uczniowie Szkoły Podstawowej w Szkole w Nowej Wsi spędzili pierwszy i drugi  tydzień zimowego wypoczynku. Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek i płeć każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić czas.

Chętnych nie brakowało. Choć liczba zgłoszeń przekroczyła oczekiwania organizatorów, nikomu nie odmówiono udziału w półkoloniach. Uczestnicy mieli zapewnione nieodpłatnie takie zajęcia jak

akrobatyka,

- gimnastyka artystyczna,

- piłka nożna,

- warsztaty muzyczno- taneczne

- tańce- skakańce,

- gry i zabawy integracyjne,

- zajęcia plastyczne, kreatywne,

- zajęcia kulinarne ( sałatka owocowa, szaszłyki owocowe),

- zajęcia na miejskiej pływalni „ KAPRY” w Pruszkowie

Koszt wyjazdu  na basen łącznie z biletami wstępu dla dzieci młodszych pokrywali organizatorzy.

Nauczyciele, którzy też odpoczywają w tym czasie, chętnie zgłosili się do pomocy w organizowanych zajęciach sportowych, plastycznych i teatralno- tanecznych.

Tak więc przeszło 50 uczestników wspólnie bawiło się od godz. 7.00 do 17.00 przez 2 tygodnie ferii zimowych. Każdy z nas miał okazję nauczyć się czegoś nowego.

Zorganizowane zajęcia odbywały się w blokach A, B, C, D,

7-8 gry i zabawy świetlicowe,

8-9.30 blok A,

9.30-10 II śniadanie,

10-12.30 blok B

12.30-13.00 obiad

13-15.30 Blok C

15.30-16 podwieczorek

16-17 blok D.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od jak największej ilości zabaw integracyjnych.

Dzieci szybko się zintegrowały co pozwoliło na pomyślne przeprowadzenie wszystkich gier i zabaw, a także zrealizowanie całego przygotowanego przez Organizatorów programu. Ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem cieszyły się wszystkie zajęcia ruchowe, akrobatyka, gimnastyka artystyczna, piłka nożna,” tańce- skakance”,  warsztaty muzyczno- taneczne oraz zajęcia na pływalni.

Podczas akrobatyki uczyły się stania na rękach a później słynnych „gwiazd”, czyli przerzutów bokiem.

Na gimnastyce poznawały przybory gimnastyczne, takie jak skakanki, wstążki, obręcze i piłki.

Na warsztatach plastycznych Dzieci robiły różne wyklejanki, wycinanki, gniotki- balonowe potworki i wiele, wiele innych, takich jakie tylko same wymyśliły.

Na zajęciach tanecznych w rytmie piosenki „Chocolate” uczestnicy wykonali układ taneczny, a na kulinariach przygotowały sałatkę owocową, oraz szaszłyki owocowe.

Dzieci częstowały pysznościami wszystkich podczas podwieczorku.

Szczere zaangażowanie Osób Prowadzących i Uczestników, wspólna praca w grupie dająca radość starszym i młodszym, współpraca między grupami oparta na  zdrowej rywalizacji przejawiającej się wymianą uśmiechów pozwoliła bezpieczne i bardzo aktywnie spędzić czas przez 2 tygodnie ferii zimowych, zwłaszcza, że dzieci nie chciały wychodzić z zajęć.