Uczniowie klasy 7c są pionierami w przenoszeniu lektury... na wieszak. Sposób okazał się skuteczny na tyle, że tematyka utworu, relacje między bohaterami, plan wydarzeń w poszczególnych aktach, charakterystyki bohaterów zawisły na kolorowych wieszakach w błyskawicznym tempie. Trzeba przyznać, że dzieci potrafią pracować w grupie. Umieją dzielić zadania i rozkładać siły na umiejętności. Zaprocentowało też doświadczenie zdobyte podczas tworzenia lapbooków.

Ta ciekawa lekcja została poprzedzona grupową pracą w pisaniu charakterystyk postaci z „Zemsty” A. Fredry. Nietypowi bohaterowie – Klara, Podstolina zostały skojarzone na portalu randkowym z Wacławem i Dyndalskim. Zwieńczeniem cyklu zajęć dotyczących komedii było odgrywanie ról przez uczniów, którzy wcielili się w bohaterów. Na pewno zrozumieli, czym jest komizm sytuacyjny, postaci i słowny.

Magdalena Głażewska