• Różności

• „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

W dniach 13, 14, 15 lutego 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi odbyły się warsztaty dla uczniów i przedszkolaków o tematyce „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Zostały one  przeprowadzone przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KSP. Celem spotkań było propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uświadomienie  dzieciom i młodzieży zagrożeń wynikających z poruszania się po drogach. Spotkania ze stróżami prawa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych wychowanków i z pewnością przyczynią się  do wzrostu świadomości na temat zagrożeń w ruchu drogowym oraz kształtowania bezpiecznych zachowań.

Iwona Pielacha

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego też tradycją stały się spotkania z funkcjonariuszami policji.

W dniu 13 lutego naszą klasę odwiedził Pan policjant sierż. sztab. Krzysztof Wrześniowski z Komendy Stołecznej Policji Wydziału Ruchu Drogowego. Przeprowadził  z dziećmi pogadankę na temat „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem. Dzieci dowiedziały się także, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nich podczas zabaw zimowych i w kontaktach z obcymi oraz dlaczego warto stosować elementy odblaskowe. Odpowiadając na zadawane pytania, dzieci wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały też przykłady niewłaściwego zachowania się.

Anna Włodarczyk